Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Paşa Mezesi Tarifi

Paşa Mezesi Tarifi

Süzme yoğurt ve peyniri birleştiriyoruz önce. Nane, pul biber, kekik gibi baharatları serpip, cevizin kendine has aromasını da katıyoruz. Ve işte! Masalarınıza lezzet katacak nefis mi nefis paşa mezesi tarifi! Ayrıca uzun süre saklanabilmesi adına, zeytinyağı da Akdeniz’den kalkıp yardıma geliyor.
Yağı da eklediğimiz zaman hem sağlıklı hem uzun süre dayanan bir meze oluyor. Üstelik paşa mezesi sofralarda adından sıkça bahsettirecek türden. Paşa mezesinin pratikliğinin yanı sıra, damaklarda leziz tat bırakma özelliği de var. Birkaç dal maydanozu ve birkaç tane de cevizi de yanına iliştirdik mi, unutulmaz bir lezzet kılmış oluyoruz. Afiyet olsun.

KAÇ KİŞİLİK

5 dakika

HAZIRLAMA SÜRESİ

5 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

5 dakikaPaşa Mezesi Tarifi İçin Malzemeler

 • 1/2 çay bardağı zeytinyağı
 • 1/2 su bardağı ceviz içi (ince çekilmiş)
 • 200 gram beyaz peynir
 • 1 çorba kaşığı kekik
 • 1 çorba kaşığı pul biber
 • 50 gram tulum peyniri
 • 1 su bardağı süzme yoğurt
 • 1 diş sarımsak
 • Paşa Mezesi Tarifinin Püf Noktası

  Kullanacağınız peynirleri tuzluluk oranlarına göre seçerseniz, mezede bir denge yakalamış ve ekstra olarak tuz eklememiş olursunuz.

  Paşa Mezesi Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Bir kaba peynirleri alın ve çatal yardımı ile ezin.

  2. Üzerine yağı ve baharatları ekleyin. Karıştırın.

  3. Doğranmış sarımsak, ince çekilmiş ceviz içi ve yoğurdu ekleyip harmanlayın.

  4. Malzemelerin tamamı karışınca hazır demektir. Afiyet olsun.

  Paşa Mezesi Tarifinin Servis Önerisi

  Tam buğday ekmeğinden üçgen dilimler kesin, üzerine biraz tereyağı sürün. Fırında veya tavada altın sarısı renk alana kadar kızartın. Daha sonra bir yemek kaşığı kadar paşa mezesinden alarak ekmeğe sürebilir ve servis edebilirsiniz.  Paşa Mezesi Tarifi

  Ayrılmadan önce Paşa Mezesi Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Paşa Mezesi Tarifi Paşa Mezesi Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Paşa Mezesi Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Paşa Mezesi Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Paşa Mezesi Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Paşa Mezesi Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Paşa Mezesi Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Paşa Mezesi Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Paşa Mezesi Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Paşa Mezesi Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Paşa Mezesi Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Paşa Mezesi Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Paşa Mezesi Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Paşa Mezesi Tarifi istediğinde yeme, Paşa Mezesi Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Paşa Mezesi Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Paşa Mezesi Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Paşa Mezesi Tarifi Paşa Mezesi Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Paşa Mezesi Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Paşa Mezesi Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Paşa Mezesi Tarifi

  “Yeterince Paşa Mezesi Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Paşa Mezesi Tarifi Paşa Mezesi Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Paşa Mezesi Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Paşa Mezesi Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Paşa Mezesi Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Paşa Mezesi Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Paşa Mezesi Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Paşa Mezesi Tarifi Paşa Mezesi Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Paşa Mezesi Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Paşa Mezesi Tarifi ister. Paşa Mezesi Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Paşa Mezesi Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Paşa Mezesi Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?