Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Parıltılı Kurabiye Tarifi

Bir ısırık aldığınızda ağzınıza akan nefis çikolata dolgusuyla gönlünüze taht kuracak, çok çok kolay, üstelik de ışıl ışıl parlayan bir kurabiye geliyor. Karşınızda: Parıltılı kurabiye.
Çay saatlerinizi yalnız bırakmayacak, kahve molalarınızın aranan lezzeti olacak garantili bir tarif. Üçüncü nesil kahve dükkanlarında, kahvenin yanına ikram ettikleri ağızda dağılan, kıyır kıyır kurabiyelerden kendisi. Çok masum sayılmaz zira içinde yağı, şekeri, çikolatası var ama böyle bir lüksü zaman zaman hepimiz hak ediyoruz.
İddia ediyoruz yemeğe doyamayacaksınız, hatta tavsiyemiz önce akışkan çikolatasından başlayıp, sonra da nefis kurabiyesinden bir ısırık almanız. Mutluluk garantili, harika bir lezzet. O zaman gelsin tarifimiz, afiyetler olsun.

KAÇ KİŞİLİK

16 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaParıltılı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

 • 125 gram oda sıcaklığında margarin
 • 1 adet yumurta
 • 1 su bardağı pudra şekeri
 • 1/2 su bardağı mısır nişastası
 • 1/2 çay bardağı ayçiçek yağı
 • 1 çay kaşığı kabartma tozu
 • 1 paket vanilin
 • 3 yemek kaşığı kakao
 • 2,5 su bardağı un
 • İç dolgusu için

 • 1 paket çikolata sosu
 • Üzeri için

 • 1 çay bardağı toz şeker
 • Parıltılı Kurabiye Tarifinin Püf Noktası

  Kullanacağınız yumurta ve margarinin oda ısısında olması kurabiyenizin daha güzel kıvam almasını sağlayacaktır ve pişerken çatlamasını engelleyecektir. Kapalı bir kabın içinde oda ısısında sakladığınızda 3-4 gün bayatlamaz.

  Parıltılı Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Bir yoğurma kabına margarini, yumurtayı, nişastayı, pudra şekerini, sıvı yağı, vanilin, kakao ve kabartma tozunu alıp güzelce yoğurun.

  2. Unu yavaş yavaş ilave ederek yoğurmaya devam edin. Ele yapışmayan kulak memesi kıvamında bir hamur elde edeceksiniz.

  3. Hazırladığınız hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar kopartın ve elinizle yuvarlayın.

  4. Bir tabağa aldığınız toz şekere, hazırladığınız yuvarlağın üst kısmını bastırın ve şekere bulanmamış alt kısmı tepsiye denk gelecek şekilde, yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine yerleştirin.

  5. Bu şekilde tüm hamuru hazırlayın ve her bir yuvarlağın orasına parmağınızla bastırarak minik bir çukur yapın. Bu çukura çikolata dolgusu gelecek.

  6. Önceden ısıtılmış 185 derece fırında yaklaşık 15 dakika pişirin.

  7. Pişerken ortasına açtığınız çukurun kabarmasını önlemek için, fırına verdikten 10 dakika sonra bir şişe kapağının tersiyle çukurları belirginleştirin ve pişirmeye devam edin.

  8. Fırından aldığınız kurabiyeler, soğuduktan sonra ortalarını çikolata sosla doldurun ve servis edin.  Parıltılı Kurabiye Tarifi

  Ayrılmadan önce Parıltılı Kurabiye Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Parıltılı Kurabiye Tarifi Parıltılı Kurabiye Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Parıltılı Kurabiye Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Parıltılı Kurabiye Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Parıltılı Kurabiye Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Parıltılı Kurabiye Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Parıltılı Kurabiye Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Parıltılı Kurabiye Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Parıltılı Kurabiye Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Parıltılı Kurabiye Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Parıltılı Kurabiye Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Parıltılı Kurabiye Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Parıltılı Kurabiye Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Parıltılı Kurabiye Tarifi istediğinde yeme, Parıltılı Kurabiye Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Parıltılı Kurabiye Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Parıltılı Kurabiye Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Parıltılı Kurabiye Tarifi Parıltılı Kurabiye Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Parıltılı Kurabiye Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Parıltılı Kurabiye Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Parıltılı Kurabiye Tarifi

  “Yeterince Parıltılı Kurabiye Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Parıltılı Kurabiye Tarifi Parıltılı Kurabiye Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Parıltılı Kurabiye Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Parıltılı Kurabiye Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Parıltılı Kurabiye Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Parıltılı Kurabiye Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Parıltılı Kurabiye Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Parıltılı Kurabiye Tarifi Parıltılı Kurabiye Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Parıltılı Kurabiye Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Parıltılı Kurabiye Tarifi ister. Parıltılı Kurabiye Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Parıltılı Kurabiye Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Parıltılı Kurabiye Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?