Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Pancarlı Dip Sos Tarifi

Pancarlı Dip Sos Tarifi

Hayatın tadı, tuzu, neşesi dip soslar. Bir parça kızarmış ekmek dilimi ya da bir adet cipsi şenlendiren renkli ve lezzetli karışımlar.
Haşlanmış pancar, kıvam vermesi için haşlanmış nohut, süzme yoğurt, kimyon ve diğerleri... Pancarlı dip sosun tarifine lezzet, tadına tat katan ana malzemeler.
Nerede o çıtır yufkalar?

KAÇ KİŞİLİK

1 büyük kavanoz

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaPancarlı Dip Sos Tarifi İçin Malzemeler

 • 4 adet orta boy kırmızı pancar
 • 1 su bardağı haşlanmış nohut
 • 3 yemek kaşığı süzme yoğurt (arzuya göre krem peynir)
 • 1 yemek kaşığı tahin
 • 2 diş sarımsak
 • 4 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • 1/4 çay kaşığı kimyon
 • Servisi için

 • 4 dal dereotu ( ya da maydanoz)
 • Pancarlı Dip Sos Tarifinin Püf Noktası

  Pancarları kaynar suda kabuklu olarak haşlayın. Yumuşayıp, yumuşamadığını anlamak için sadece bir iki kez kürdan batırın. Aksi takdirde; çatal yardımıyla pek çok kez delip, kontrol ettiğiniz pancarlar kendi rengini haşlama suyuna salacak ve kaybedecektir.

  Pancarlı Dip Sos Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Derin bir tencerede bol miktarda su kaynatın. Kök bitki olduğu için kabukları üzerindeki topraklı kısımları iyice yıkadığınız pancarları kaynar suda haşlamaya bırakın.

  2. Haşlanan pancarları soğuması için soğuk su dolu bir kaba çıkartın. Elinizle ovalayarak kabuklarını kısa bir sürede, fire vermeden kolayca çıkartın.

  3. Haşlanan pancarların dişe dokunur olmasını istiyorsanız oldukça küçük parçalar halinde doğrayın ya da rendenin ince kısmıyla rendeleyin.

  4. Diriliği gidene kadar haşladığınız nohutların kabuklarını soyun.

  5. Haşlanmış nohut ve pancar, sarımsak, zeytinyağı, tahin, toz kimyon, tuz ve yoğurdu mutfak robotu ya da blendera alın. Tüm malzemeyi pürüzsüz bir kıvam alana kadar çektirin.

  6. Ekmek dilimleri üzerine sürdüğünüz pancarlı sos karışımını kanepe şeklinde ya da sos kasesinde sevdiklerinizle paylaşın.

  Pancarlı Dip Sos Tarifinin Servis Önerisi

  Hazırladığınız pancarlı dip sos karışımını, üzerine ekstra zeytinyağı gezdirdikten sonra çıtır yufka parçaları ya da cips eşliğinde servis edebilirsiniz.  Pancarlı Dip Sos Tarifi

  Ayrılmadan önce Pancarlı Dip Sos Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Pancarlı Dip Sos Tarifi Pancarlı Dip Sos Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Pancarlı Dip Sos Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Pancarlı Dip Sos Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Pancarlı Dip Sos Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Pancarlı Dip Sos Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Pancarlı Dip Sos Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Pancarlı Dip Sos Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Pancarlı Dip Sos Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Pancarlı Dip Sos Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Pancarlı Dip Sos Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Pancarlı Dip Sos Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Pancarlı Dip Sos Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Pancarlı Dip Sos Tarifi istediğinde yeme, Pancarlı Dip Sos Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Pancarlı Dip Sos Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Pancarlı Dip Sos Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Pancarlı Dip Sos Tarifi Pancarlı Dip Sos Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Pancarlı Dip Sos Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Pancarlı Dip Sos Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Pancarlı Dip Sos Tarifi

  “Yeterince Pancarlı Dip Sos Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Pancarlı Dip Sos Tarifi Pancarlı Dip Sos Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Pancarlı Dip Sos Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Pancarlı Dip Sos Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Pancarlı Dip Sos Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Pancarlı Dip Sos Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Pancarlı Dip Sos Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Pancarlı Dip Sos Tarifi Pancarlı Dip Sos Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Pancarlı Dip Sos Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Pancarlı Dip Sos Tarifi ister. Pancarlı Dip Sos Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Pancarlı Dip Sos Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Pancarlı Dip Sos Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?