Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Muhallebili Milföy Külah Tarifi

Muhallebili Milföy Külah Tarifi

Aslında bizler için ilk tatlı muhallebidir. Bu güzeller güzeli muhallebi, büyüdükçe gelişen damak tadımıza göre şekillendi ve bu sefer damla sakızlı haliyle gönüllerimizi şenlendirmeye hazırlanıyor.
Milföy hamurundan kolayca hazırlayacağınız külahlara doldurun muhallebilerinizi; erimiş çikolata ve pasta süsüyle süsleyin. Eh bir de güzeller güzeli çileği eklediniz mi bu iş tamamdır!
Madem külah hazırladınız, muhallebi yerine dondurmayla da doldurabilirsiniz. Biz size ilham vermesi için video tarifimizi şuraya bırakıyoruz. Afiyetler olsun.

KAÇ KİŞİLİK

5 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

30 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

5 dakikaMuhallebili Milföy Külah Tarifi İçin Malzemeler

 • 3 adet milföy hamuru
 • 4 su bardağı süt
 • 3/4 su bardağı şeker
 • 1 paket damla sakızlı vanilin
 • 1/2 su bardağı mısır nişastası
 • 1 yemek kaşığı tereyağı
 • 80 gram bitter çikolata (eritilmiş)
 • 2 yemek kaşığı pasta süsü (beyaz)
 • 1 çay kaşığı tereyağı (kalıpları yağlamak için)
 • Muhallebili Milföy Külah Tarifinin Püf Noktası

  Milföy yapraklarını inceltmek için tezgahı unlamak hamurun ellerinize yapışmasını önleyecektir.

  Muhallebili Milföy Külah Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Fırını 180 dereceye ayarlayın.

  2. Milföy yapraklarını bölmeden ikili halinde dikdörtgen olacak şekilde düzgünce genişletin. Bu işlemi milföyleri hafifçe unlayarak yapabilirsiniz.

  3. Milföyleri uzun ince şeritler olacak şekilde düzgünce kesin.

  4. Metal külah kalıplarını tereyağıyla yağlayın.

  5. Yağladığınız külah kalıplarına kestiğiniz şeritleri düzgünce sarın.

  6. Tepsiye dizin ve 5-6 dakika pişirin.

   Damla Sakızlı Muhallebinin Hazırlanışı

  1. Süt, damla sakızlı vanilin, şeker ve mısır nişastasını tencereye ekleyin ve çırpma teliyle sürekli karıştırarak pişirin.

  2. Kıvam alan muhallebiye tereyağını ekleyin ve tereyağını eritip ocaktan alın.

  3. Muhallebiyi soğumaya bırakın.

   Külahların Doldurulması ve Süslenmesi

  1. Pişen ve soğuyan milföy külahları erimiş bitter çikolataya ve pasta süsüne batırın.

  2. Buzdolabı poşetinin içine hazırladığınız muhallebiyi yerleştirin ve ucunu kesin.

  3. Külahların içini muhallebiyle doldurun.

  4. Çilekle süsleyerek servis edin. İşte bu kadar, afiyet olsun!

  Muhallebili Milföy Külah Tarifinin Servis Önerisi

  Dilerseniz muhallebi yerine dondurma koyarak da servis edebilirsiniz.  Muhallebili Milföy Külah Tarifi

  Ayrılmadan önce Muhallebili Milföy Külah Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Muhallebili Milföy Külah Tarifi Muhallebili Milföy Külah Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Muhallebili Milföy Külah Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Muhallebili Milföy Külah Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Muhallebili Milföy Külah Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Muhallebili Milföy Külah Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Muhallebili Milföy Külah Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Muhallebili Milföy Külah Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Muhallebili Milföy Külah Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Muhallebili Milföy Külah Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Muhallebili Milföy Külah Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Muhallebili Milföy Külah Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Muhallebili Milföy Külah Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Muhallebili Milföy Külah Tarifi istediğinde yeme, Muhallebili Milföy Külah Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Muhallebili Milföy Külah Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Muhallebili Milföy Külah Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Muhallebili Milföy Külah Tarifi Muhallebili Milföy Külah Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Muhallebili Milföy Külah Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Muhallebili Milföy Külah Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Muhallebili Milföy Külah Tarifi

  “Yeterince Muhallebili Milföy Külah Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Muhallebili Milföy Külah Tarifi Muhallebili Milföy Külah Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Muhallebili Milföy Külah Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Muhallebili Milföy Külah Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Muhallebili Milföy Külah Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Muhallebili Milföy Külah Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Muhallebili Milföy Külah Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Muhallebili Milföy Külah Tarifi Muhallebili Milföy Külah Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Muhallebili Milföy Külah Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Muhallebili Milföy Külah Tarifi ister. Muhallebili Milföy Külah Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Muhallebili Milföy Külah Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Muhallebili Milföy Külah Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?