Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Kızarmış Mantı Tarifi

Kızarmış Mantı Tarifi

İncecik açılan mantı hamurları, kıymalı ve baharatlı iç harçla doldurulduktan sonra derin yağda kızartılıyor. Ev yapımı domates sos eşliğinde servis edilen kızarmış mantıların üzerine arzuya göre yoğurt gezdiriliyor.
Yemek.com restaurant özel çekiminde tariflerini şefinden aldığımız Mixo Restaurant tariflerini kendi mutfağınızda da hazırlamayı deneyebilirsiniz.

KAÇ KİŞİLİK

6 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

3 saat

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaKızarmış Mantı Tarifi İçin Malzemeler

 • Domates sos için

 • 1 kilogram domates
 • 50 gram havuç
 • 50 gram kereviz sapı
 • 100 gram kuru soğan
 • 5 gram tuz
 • 3 gram karabiber
 • 5 gram taze kekik
 • Mantı hamuru için

 • 150 gram un
 • 50 gram semolina (irmik unu)
 • 6 adet yumurta sarısı
 • 2 gram zeytinyağı
 • Mantı harcı için

 • 100 gram kıyma
 • 30 gram kuru soğan
 • 2 gram fesleğen
 • 10 gram maydanoz
 • 5 gram tuz
 • 2 gram karabiber
 • Mantıları kızartmak için

 • 2 su bardağı ayçiçek yağı
 • Kızarmış Mantı Tarifinin Püf Noktası

  Buzdolabında dinlenen mantı hamurunu, makarna makinesi yerine unlanmış mutfak tezgahı üzerinde çok ince bir şekilde de açabilirsiniz.Kızarmış mantıları sıcak sıcak bekletmeden servis etmeniz önerilir.

  Kızarmış Mantı Tarifinin Pişirme Önerisi

  Mantı harcına arzu ettiğiniz baharatları ekleyebilirsiniz.

  Kızarmış Mantı Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Mantı hamurunu hazırlamak için; elenmiş un, irmik unu, yumurta sarıları ve zeytinyağını mutfak robotunda hamur haline getirdikten sonra buzdolabında 1 saat kadar bekletin.

  2. Makarna makinesi yardımıyla çok ince bir şekilde açtığınız hamuru, büyük kareler halinde kesin.

  3. Mantı harcını hazırlamak için; kuru soğanı rendenin ince kısmıyla rendeleyin. Fesleğen ve maydanozu incecik kıyın. Tuz ve karabiber eklediğiniz tüm malzemeyi karıştırın.

  4. Hazırladığınız mantı içini hamur parçalarının orta kısımlarına yerleştirdikten sonra kenarda kalan hamur parçalarını orta kısımda birleştirerek mantıları kapatın.

  5. Domates sos hazırlamak için; kabuklarını soyduğunuz domates, kuru soğan ve havucu küçük parçalar halinde doğrayın.

  6. Kereviz sapı, tuz, karabiber ve taze kekik kattığınız domates sos malzemelerini püre kıvamına gelene kadar mutfak robotunda çektirin.

  7. Hazırladığınız domates sosu kısık ateşte koyu bir kıvam alana kadar kaynatın.

  8. Derin bir tencereye aldığınız ayçiçek yağını 180 dereceye kadar ısıtın. Mutfak termometreniz yoksa yağı iyice kızana kadar kızdırın.

  9. İçi dolu ince hamurlu mantıları, kızgın yağda kızartın. Hazırladığınız domates sosu servis tabaklarına alın.

  10. Kızarmış mantıları domates sosun üzerine gezdirdikten sonra arzuya göre yoğurt ilavesiyle birlikte sevdiklerinizle paylaşın.  Kızarmış Mantı Tarifi

  Ayrılmadan önce Kızarmış Mantı Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Kızarmış Mantı Tarifi Kızarmış Mantı Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Kızarmış Mantı Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Kızarmış Mantı Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Kızarmış Mantı Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Kızarmış Mantı Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Kızarmış Mantı Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Kızarmış Mantı Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Kızarmış Mantı Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Kızarmış Mantı Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Kızarmış Mantı Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Kızarmış Mantı Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Kızarmış Mantı Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Kızarmış Mantı Tarifi istediğinde yeme, Kızarmış Mantı Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Kızarmış Mantı Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Kızarmış Mantı Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Kızarmış Mantı Tarifi Kızarmış Mantı Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Kızarmış Mantı Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Kızarmış Mantı Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Kızarmış Mantı Tarifi

  “Yeterince Kızarmış Mantı Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Kızarmış Mantı Tarifi Kızarmış Mantı Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Kızarmış Mantı Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Kızarmış Mantı Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Kızarmış Mantı Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Kızarmış Mantı Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Kızarmış Mantı Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Kızarmış Mantı Tarifi Kızarmış Mantı Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Kızarmış Mantı Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Kızarmış Mantı Tarifi ister. Kızarmış Mantı Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Kızarmış Mantı Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Kızarmış Mantı Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?