Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi

Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi

Corn flakes diye dillere pelesenk olan çıtır çıtır mısır gevreğini bu sefer süt ile buluşturmuyoruz. Mısır nişastasının ve türlü türlü yemişlerin katkıda bulunduğu mısır gevrekli kurabiye tarifiyle mini mini kurabiyeler hazırlıyoruz.
Hatırlatmış olayım bu kurabiyeler gök taşı gibi çıkıntılı olur, önceliğiniz sanat eseri şeklinde kurabiyeler hazırlamak olmasın. Tadına varın siz, şekilciliği bir kenara bırakın.

KAÇ KİŞİLİK

24 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

40 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaMısır Gevrekli Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 adet yumurta
 • 125 gram tereyağı
 • 1/2 su bardağı pudra şekeri
 • 1 su bardağı mısır gevreği
 • 2 su bardağı mısır nişastası
 • 1/2 su bardağı un
 • 10 adet kuru kayısı
 • 1 çay bardağı kuru üzüm
 • 1/2 su bardağı ince çekilmiş fındık içi
 • 1/2 çay kaşığı tarçın
 • 1/4 çay kaşığı toz zencefil
 • 1/2 paket kabartma tozu
 • Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifinin Püf Noktası

  Tereyağı ve yumurtaları oda sıcaklığında beklettikten sonra kullanın.Vaktiniz varsa hazırladığınız kurabiye hamurunu üzeri kapalı bir kapta, buzdolabında 30 dakika kadar bekletin. Sonrasında şekil verdiğiniz kurabiyeleri bekletmeden fırınlayın.

  Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifinin Pişirme Önerisi

  Corn flakes (mısır gevreği) parçalarının bir bölümünü kurabiyelerin üzerine serpiştirebilir, sonrasında fırında pişirebilirsiniz.Arzuya göre tarçın ve zencefil kullanmayabilir, arzu ettiğiniz kuru yemiş ve meyve parçalarını kurabiye harcına katabilirsiniz.

  Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Kurabiyeye lezzet verecek ve bu kurabiye tarifinde az miktarda şeker kullanmayı tercih ettiğimiz için tadını destekleyecek kuru kayısıları küçük küpler halinde kesin.

  2. Kuru üzümlerin sap kısımlarını ayıklayın. İnce çekilmiş fındık içi, toz zencefil, tarçın ve doğranmış kuru üzümlerle birlikte harmanlayın.

  3. Oda sıcaklığında beklettiğiniz tereyağı, yumurta ve pudra şekerini karıştırma kabına alın. Krema halini alana kadar elinizle karıştırın.

  4. Mısır nişastası, elenmiş un, kabartma tozu ve mısır gevreğini ekleyin. Tüm malzemeyi elinizle karıştırıp, toparlanana kadar yoğurun.

  5. Tarçın ve zencefil ile harmanladığınız kuru yemişleri kurabiye harcına katın ve karıştırın. Hazır durumda olan hafif çıkıntılı kurabiye hamurundan ceviz büyüklüğünde parçalar kopartın.

  6. Avuç içinizde yuvarlayarak şekil verdiğiniz kurabiyeleri, tabanını yağlı kağıt ile kapladığınız fırın tepsisine aralıklı olarak yerleştirin.

  7. Önceden ısıtılmış 175 derece fırında 18-20 dakika, üzerleri hafif pembeleşene kadar pişirdiğiniz kurabiyeleri mümkünse bir ızgara teli üzerinde soğuttuktan sonra (kurabiyeler dinlensin ve içini çeksin) sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.  Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi

  Ayrılmadan önce Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi istediğinde yeme, Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi

  “Yeterince Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi ister. Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?