Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Mayasız Kolay Pişi Tarifi

Mayasız Kolay Pişi Tarifi

Sıcacık, çıtır çıtır pişiler için bütün diyetler bozulur, bütün gün kahvaltı saati olsun istenir. Yanına peynir, zeytin ve yeni demlenmiş bir de çay oldu mu tadına da doyum olmaz. Mutluluk, yeni kızarmış pişilerde gizlidir aslında. Ama yapması hep çok uzun sürer gibi düşünüldüğünden, mayalanma süresi, şekil vermesi derken vakit aldığından biraz çekinilir kendisinden.
Pofuduk pofuduk olması da maharet ister gibi durur ya hep, aslında işin sırrı birkaç malzemede saklı. Mayasız bir şekilde pişi yapmak mümkün. Hem de hiç beklemeden. Canınız pişi çektiğinde hemencecik hazırlayabileceğiniz, pofuduk pofuduk olan o tarifle tanıştıralım sizi. Karşınızda mayasız kolay pişi!

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaMayasız Kolay Pişi Tarifi İçin Malzemeler

 • 1,5 çay bardağı yoğurt
 • 1 adet yumurta
 • 1 tatlı kaşığı kabartma tozu
 • 2 çay kaşığı tuz
 • 2,5 - 3 su bardağı un
 • 3-4 damla limon suyu
 • Kızartmak için

 • 1/2 su bardağı sıvı yağ
 • Mayasız Kolay Pişi Tarifinin Püf Noktası

  İçerisine koyduğumuz kabartma tozu ve limon, hamurun daha hızlı ve kolay kabarmasını sağlar. Pofuduk ve çıtır çıtır kıvamını buna borçlu oluyor. Vaktiniz varsa hamuru hazırladıktan sonra üzerini nemli bir bezle örterek oda sıcaklığında 10-15 dakika kadar dinlendirin. Bu şekilde çok daha yumuşacık ve kabarık olacaklardır.

  Mayasız Kolay Pişi Tarifinin Pişirme Önerisi

  Pişirmeden önce dilediğiniz şekli verebilirsiniz. Kızartma yağını önceden mutlaka güzelce kızdırın. Yağdan aldıktan sonra kağıt havlu üzerine aktararak fazla yağlarını süzdürün.

  Mayasız Kolay Pişi Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Orta boy bir kabın içerisine yumurtayı kırın. Üzerine yoğurdu ilave edin ve güzelce çırpın.

  2. Çırpılmış malzemelerin üzerine kabartma tozunu ilave edin ve üzerine limon sıkın.

  3. Unu eleyerek ekleyin. Bu aşamada unu kontrollü bir şekilde ilave edin. Fazla gelme ihtimalini bu şekilde engellemiş olursunuz.

  4. Bu malzemeleri de ilave ettikten sonra güzelce karıştırın. Koyu kıvamlı ele yapışmayan bir hamur elde edin ve güzelce toparlayın.

  5. Hafif unlanmış tezgahın üzerinde iki-üç beze halinde merdane yardımıyla orta kalınlıkta açın. Şeritler halinde kesin.

  6. Şeritlerden minik dikdörtgenler elde edin ve bıçak yardımıyla uçlarına minik çizikler atın.

  7. Hamurları kızgın yağın içerisine atın ve güzelce kızartıp fazla yağını süzdürerek servis edin.

  Mayasız Kolay Pişi Tarifinin Servis Önerisi

  Yanına zeytin ve peynir gibi tuzlu seçenekler koyabileceğiniz gibi üzerine pudra şekeri serperek afiyetle yiyebilirsiniz.  Mayasız Kolay Pişi Tarifi

  Ayrılmadan önce Mayasız Kolay Pişi Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Mayasız Kolay Pişi Tarifi Mayasız Kolay Pişi Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Mayasız Kolay Pişi Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Mayasız Kolay Pişi Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Mayasız Kolay Pişi Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Mayasız Kolay Pişi Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Mayasız Kolay Pişi Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Mayasız Kolay Pişi Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Mayasız Kolay Pişi Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Mayasız Kolay Pişi Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Mayasız Kolay Pişi Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Mayasız Kolay Pişi Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Mayasız Kolay Pişi Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Mayasız Kolay Pişi Tarifi istediğinde yeme, Mayasız Kolay Pişi Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Mayasız Kolay Pişi Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Mayasız Kolay Pişi Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Mayasız Kolay Pişi Tarifi Mayasız Kolay Pişi Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Mayasız Kolay Pişi Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Mayasız Kolay Pişi Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Mayasız Kolay Pişi Tarifi

  “Yeterince Mayasız Kolay Pişi Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Mayasız Kolay Pişi Tarifi Mayasız Kolay Pişi Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Mayasız Kolay Pişi Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Mayasız Kolay Pişi Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Mayasız Kolay Pişi Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Mayasız Kolay Pişi Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Mayasız Kolay Pişi Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Mayasız Kolay Pişi Tarifi Mayasız Kolay Pişi Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Mayasız Kolay Pişi Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Mayasız Kolay Pişi Tarifi ister. Mayasız Kolay Pişi Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Mayasız Kolay Pişi Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Mayasız Kolay Pişi Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler