Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi

Mutfağımıza yeni giren bakliyatlardan biri olan maş fasulyesinin kökeni Güneydoğu Asya ama Avrupa ve ABD’nin sıcak yerlerinde de tarımı yapılıyor. Son derece besleyici olan bu bakliyat, özellikle lifler ve C vitamini yönünden zengin. Fazla baskın bir tadı olmayan Maş fasulyesi, Asya mutfağında yemek ve salataların dışında tatlılarda da kullanılıyor.
Maş fasulyesi tat olarak bezelyeye yakın ama kendisine has bir aroması var. Maş fasulyesini büyük marketlerde bulmak mümkün. Bu besleyici bakliyata alışmak için yumuşak içimiyle çorba iyi bir başlangıç olabilir.

KAÇ KİŞİLİK

6 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

30 dakikaMaş Fasulyesi Çorbası Tarifi İçin Malzemeler

 • 200 gram maş fasulyesi (bir gece önceden 8-10 saat suda bek
 • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 2 silme yemek kaşığı un
 • 1 silme tatlı kaşığı toz zerdeçal
 • 200 ml. süt
 • 800 ml. su (yaklaşık 4 su bardağı)
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • Servisi için

 • 1/4 demet dereotu
 • 1/4 demet maydanoz
 • Maş Fasulyesi Çorbası Tarifinin Püf Noktası

  Çorbayı taneli sevmiyorsanız, piştikten sonra blenderdan geçirip servis yapabilirsiniz.Karabiber, toz kırmızı biber gibi arzu ettiğiniz diğer baharatları da çorba yapımında kullanabilirsiniz.

  Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Maş fasulyesinin suyunu süzdükten sonra üzerini geçmeyecek kadar sıcak su ekleyin ve yedi dakika kaynatın. Bu suyu süzün.

  2. İkinci defa daha az su ekleyip beş dakika kaynatın ve kalan suyunu süzün.

  3. Çorbayı pişireceğiniz tencereye zeytinyağı, un ve zerdeçalı koyup, unun kokusu çıkana kadar karıştırarak birkaç dakika kavurun.

  4. Maş fasulyesini çorba tenceresine ekleyin ve bir-iki dakika arada karıştırarak ısınmasını sağlayın.

  5. Sütü ve suyu ekledikten sonra çorbayı kaynayana kadar karıştırın.

  6. Çorba kaynadıktan sonra karıştırmayı bırakın, üç dakika daha ocakta tutup çorbanın altını kapatın. Tuzunu ayarlayın.

  7. Çorbayı maydanoz veya dereotu yapraklarıyla servis edin.  Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi

  Ayrılmadan önce Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Maş Fasulyesi Çorbası Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Maş Fasulyesi Çorbası Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi istediğinde yeme, Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi

  “Yeterince Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi ister. Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Maş Fasulyesi Çorbası Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?