Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Marmelatlı Tart Tarifi

Rengine bakınca içimizi açan, bize yazı hatırlatan bir tart. Yazı hatırlatıyor çünkü içinde mis gibi erik marmelatı var. Tereyağlı güzel bir hamur yoğurulur ve lezzetli erik marmelatıyla buluşur, çay ikramlarında yerini alır. Hadi yazdan yaptığımız marmelatları kullanma vakti geldi...

KAÇ KİŞİLİK

6 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

35 dakikaMarmelatlı Tart Tarifi İçin Malzemeler

 • 150 gram tereyağı
 • 1 çay bardağı pudra şekeri
 • 1 adet yumurta
 • 2 paket vanilya
 • 2 paket kabartma tozu
 • 2-3 su bardağı un
 • Üzeri için

 • 5 yemek kaşığı erik marmelatı (dilediğiniz başka bir marmelatı kullanabilirsiniz.)
 • Marmelatlı Tart Tarifinin Pişirme Önerisi

  Dilediğiniz bir marmelatla tartınızı lezzetlendirebilirsiniz.

  Marmelatlı Tart Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Tereyağını küçük bir kapta kısık ateşte pudra şekeri ile eritin. Ocaktan alıp ılımaya bırakın.

  2. Tart hamurunu yapacağınız başka bir kaba alın. Üzerine üzüm sirkesi, vanilya, yumurta,un ekleyin ve güzelce yoğurun.

  3. Kabartma tozunu da ekleyin yumuşak bir hamur elde edin. Hamuru 30 dakika kadar buzdolabında dinlendirin.

  4. Tart hamurunda az bir miktar üzerine şeritler yapmak için kenara ayırın.

  5. Hamurun büyük parçasını tezgaha alıp tartı pişireceğiniz tepsi boyutunda merdaneyle hafif un serperek açın.

  6. Tepsiye yerleştirin ve çatalla üzerine delikler açın.

  7. Üzerine yazdan yaptığınız erik marmelatını kaşıkla koyup güzelce yayın. Kalan hamurdan uzun şeritler yapın ve tartın üzerine kafes şeklini verecek şekilde şeritleri yerleştirin.

  8. 180 derece fırında 35 dakika kadar pişirin. Fırından çıkardıktan sonra soğutun ve pudra şekeri serperek servis yapın. Afiyet olsun.  Marmelatlı Tart Tarifi

  Ayrılmadan önce Marmelatlı Tart Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Marmelatlı Tart Tarifi Marmelatlı Tart Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Marmelatlı Tart Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Marmelatlı Tart Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Marmelatlı Tart Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Marmelatlı Tart Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Marmelatlı Tart Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Marmelatlı Tart Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Marmelatlı Tart Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Marmelatlı Tart Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Marmelatlı Tart Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Marmelatlı Tart Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Marmelatlı Tart Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Marmelatlı Tart Tarifi istediğinde yeme, Marmelatlı Tart Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Marmelatlı Tart Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Marmelatlı Tart Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Marmelatlı Tart Tarifi Marmelatlı Tart Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Marmelatlı Tart Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Marmelatlı Tart Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Marmelatlı Tart Tarifi

  “Yeterince Marmelatlı Tart Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Marmelatlı Tart Tarifi Marmelatlı Tart Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Marmelatlı Tart Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Marmelatlı Tart Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Marmelatlı Tart Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Marmelatlı Tart Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Marmelatlı Tart Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Marmelatlı Tart Tarifi Marmelatlı Tart Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Marmelatlı Tart Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Marmelatlı Tart Tarifi ister. Marmelatlı Tart Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Marmelatlı Tart Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Marmelatlı Tart Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?