Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Margarinsiz Kurabiye Tarifi

İçinde margarin ya da tereyağı yok, yumurta yok, kabartma tozu yok... Tüm bu malzemelerin yokluğuna rağmen yumuşacık, kıyır kıyır bir kıvamı, dillere destan bir lezzeti var. Bu kurabiyenin bir özelliğini daha antalım. Çok kısa sürede hazırlanması ve az malzemeli olmasını belirtmeden geçmek olmaz.
Tüm bunlar nasıl oluyor derseniz, her şey sıvı yağ, pudra şekeri ve unun birleşiminden doğuyor. Ağızda dağılıyor oluşunu sıvı yağa, tatlılığını pudra şekerine ve kıvamını una borçlu. Bu malzemelere bir de lezzet vermesi için vanilin ve portakal kabuğu da ekledik ve lezzetini zirveye çıkardık. Dilerseniz onlar olmadan da nefis bir kurabiye hazırlamanız mümkün.
Hemencecik hazırlayıp pişireceğiniz bu kurabiyeyi kavanozların içerisinde uzunca bir süre saklayabilirsiniz üstelik. İçine farklı malzemeler ekleyebileceğiniz gibi sade de hazırlamanız mümkün. Öyleyse buyursunlar tarifimize.

KAÇ KİŞİLİK

2 büyük tepsi

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaMargarinsiz Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 su bardağı sıvı yağ
 • 1,5 paket vanilin
 • 1 su bardağı pudra şekeri
 • 3 su bardağı un
 • 1 tatlı kaşığı portakal kabuğu rendesi (isteğe bağlı)
 • Üzeri için

 • 2 yemek kaşığı pudra şekeri
 • Margarinsiz Kurabiye Tarifinin Püf Noktası

  Bildiğimiz hamur kıvamında daha farklı bir hamur elde edeceksiniz. Bu süreçte içerisine daha fazla un ilave etmemeye özen gösterin. Şekil verirken ve yoğururken elinizi yağlamak adımları daha kolay uygulamanızı sağlayacaktır. Sadece top şeklinde değil dilediğiniz farklı şekillerde de hazırlayabilirsiniz.

  Margarinsiz Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Derin bir kabın içerisine sıvı yağı aktarın.

  2. Üzerine vanilin, pudra şekerini ilave ederek güzelce karıştırın.

  3. Ardından bu karışımın içerisine azar azar un ilave ederek yoğurmaya başlayın.

  4. Güzelce yoğururken ele yapışma durumu olursa elinizi hafifçe yağlayarak yoğurma işlemine devam edin.

  5. Hamurunuz toparladığında elinizi yağlayın. Cevizden biraz büyük toplar koparın ve güzelce yuvarlayın.

  6. Pişirme kağıdı serili bir fırın tepsisinin üzerine kurabiyelerinizi dizin.

  7. Önceden ısıtılmış 170 derecelik fırında kontrollü bir biçimde 12-15 dakika arası üzeri hafif kızarıp renk değiştirene kadar pişirin.

  8. Çıkarıp oda sıcaklığında dinlendirdikten sonra üzerine pudra şekeri serperek servis edin.  Margarinsiz Kurabiye Tarifi

  Ayrılmadan önce Margarinsiz Kurabiye Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Margarinsiz Kurabiye Tarifi Margarinsiz Kurabiye Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Margarinsiz Kurabiye Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Margarinsiz Kurabiye Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Margarinsiz Kurabiye Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Margarinsiz Kurabiye Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Margarinsiz Kurabiye Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Margarinsiz Kurabiye Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Margarinsiz Kurabiye Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Margarinsiz Kurabiye Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Margarinsiz Kurabiye Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Margarinsiz Kurabiye Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Margarinsiz Kurabiye Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Margarinsiz Kurabiye Tarifi istediğinde yeme, Margarinsiz Kurabiye Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Margarinsiz Kurabiye Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Margarinsiz Kurabiye Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Margarinsiz Kurabiye Tarifi Margarinsiz Kurabiye Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Margarinsiz Kurabiye Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Margarinsiz Kurabiye Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Margarinsiz Kurabiye Tarifi

  “Yeterince Margarinsiz Kurabiye Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Margarinsiz Kurabiye Tarifi Margarinsiz Kurabiye Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Margarinsiz Kurabiye Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Margarinsiz Kurabiye Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Margarinsiz Kurabiye Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Margarinsiz Kurabiye Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Margarinsiz Kurabiye Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Margarinsiz Kurabiye Tarifi Margarinsiz Kurabiye Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Margarinsiz Kurabiye Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Margarinsiz Kurabiye Tarifi ister. Margarinsiz Kurabiye Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Margarinsiz Kurabiye Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Margarinsiz Kurabiye Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?