Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Maraş Tarhanası Tarifi

Rivayetlere göre Yavuz Sultan Selim sefere çıkarken, bozulması zor, taşıması kolay ve lezzetli bir yiyecek yapılmasını buyurmuş. Ortaya Maraş tarhanası çıkmış. O dönemlerde ordunun en çok sevilen ve tüketilen yiyeceği olmuş Maraş tarhanası. Besleyiciliğiyle de askerlere kan olmuş, can olmuş.
Ana malzemesinde bolca yoğurt bulunan, dövme (buğday) ile karbonhidrat ihtiyacını karşılayan Maraş tarhanası, yapımıyla ayrı bir emek istiyor. Saatlerce kaynatılan dövmeler, yoğurtla buluşuyor, kekikle ya da sevilen başka baharatlarla tatlanıyor. Günlerce özel bir aparatın üzerinde kurumaya bırakılıyor.
Sonrasında ister cips gibi çıtır çıtır, ister çorbası yapılarak afiyetle yeniyor.

KAÇ KİŞİLİK

1000 gram

HAZIRLAMA SÜRESİ

1 saat

PİŞİRME SÜRESİ

4 saatMaraş Tarhanası Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 kilogram aşurelik buğday
 • 1,5 kilogram süzme yoğurt
 • 1 çay bardağı un
 • 5 yemek kaşığı kekik
 • 2 yemek kaşığı tuz
 • Maraş Tarhanası Tarifinin Püf Noktası

  Tarifi hazırlarken süzme yoğurt yerine ekşimiş yoğurt kullanabilir, kekik yerine farklı baharatlar tercih edebilirsiniz.

  Maraş Tarhanası Tarifinin Pişirme Önerisi

  Aşurelik buğdayları bir gün önceden ıslatarak kaynatırsanız tadı daha güzel olacaktır.

  Maraş Tarhanası Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Aşurelik buğdayları büyükçe bir tencerenin içerisine alın. Üzerine 2 litre kadar su ekleyin.

  2. Yaklaşık 4 saat kadar kaynatın. Bu sırada suyu eksildikçe ilave edin.

  3. Pişen buğdayları bir köşeye alın. Bu sırada yoğurtlu harcı hazırlayın.

  4. Yoğurdun içerisine kekik,un ve tuzu ilave ederek iyice karıştırın.

  5. Soğuyan buğdayların içerisine yoğurtlu harcı ilave edin ve iyice karıştırın.

  6. Güneş gören bir yere kurutma apartınızı serin ve üzerine çok ince bir tabaka halinde tarhana harcınızı yayın.

  7. Yaklaşık iki gün tarhanalar kuruyup, çıtırlaşana kadar güneşin altında bekletin.

  8. Kuruduklarında bir kavanozun içerisinde ya da bez bir torbanın içerisinde muhafaza edin. İster cips gibi yiyin, ister çorbasını yapın. Afiyet olsun.  Maraş Tarhanası Tarifi

  Ayrılmadan önce Maraş Tarhanası Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Maraş Tarhanası Tarifi Maraş Tarhanası Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Maraş Tarhanası Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Maraş Tarhanası Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Maraş Tarhanası Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Maraş Tarhanası Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Maraş Tarhanası Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Maraş Tarhanası Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Maraş Tarhanası Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Maraş Tarhanası Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Maraş Tarhanası Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Maraş Tarhanası Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Maraş Tarhanası Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Maraş Tarhanası Tarifi istediğinde yeme, Maraş Tarhanası Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Maraş Tarhanası Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Maraş Tarhanası Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Maraş Tarhanası Tarifi Maraş Tarhanası Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Maraş Tarhanası Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Maraş Tarhanası Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Maraş Tarhanası Tarifi

  “Yeterince Maraş Tarhanası Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Maraş Tarhanası Tarifi Maraş Tarhanası Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Maraş Tarhanası Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Maraş Tarhanası Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Maraş Tarhanası Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Maraş Tarhanası Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Maraş Tarhanası Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Maraş Tarhanası Tarifi Maraş Tarhanası Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Maraş Tarhanası Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Maraş Tarhanası Tarifi ister. Maraş Tarhanası Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Maraş Tarhanası Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Maraş Tarhanası Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?