Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Makarnalı Dev Köfte Tarifi

Sıkı durun. Şu zamana kadar duymadığınız bir lezzetten bahsedeceğiz bu kez. Öyle bir tarif ki bu duyar duymaz mutfağa koşup denemekten kendinizi alıkoyamacaksınız. Dev bir köftenin, makarnayla sımsıkı sarılıp sarmalandığını, sosla taçlandığını düşünün. İsmi çok net: Makarnalı dev köfte!
Tek başına yemenin zevki çıkmaz. Paylaştıkça çıkıyor makarnalı dev köftenin tadı. Yapın bu güzelliği. Çağırın tüm sevdiklerinizi, hep birlikte yiyin. Aklınızda da, damağınızda da güzel anılar ve lezzetler bırakın.

KAÇ KİŞİLİK

6 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

30 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

35 dakikaMakarnalı Dev Köfte Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 paket spagetti makarna
 • Köftenin malzemeleri için

 • 1 kilogram kıyma
 • 2 adet soğanın suyu
 • 1 tatlı kaşığı kimyon
 • 1/2 tatlı kaşığı karabiber
 • 1 tatlı kaşığı (tepeleme) tuz
 • 2 yemek kaşığı galeta unu
 • Makarna sosu için

 • 1/3 su bardağı zeytinyağı
 • 4 adet domates
 • 2 diş sarımsak
 • 1/3 demet fesleğen
 • Makarnalı Dev Köfte Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Domateslerin kabuklarını soyun ve küp küp doğrayın.

  2. Sarımsakların kabuklarını soyun ve ezin. Ardından ince ince doğrayın.

  3. Fesleğenleri de aynı şekilde ince bir biçimde kıyın.

  4. Bir tavanın içerisine sıvıyağı ve domatesleri alın. Karıştırarak pişirmeye başlayın.

  5. Ardından içine sarımsağı ekleyin. Kıvam almaya başladığında ezin.

  6. İçine fesleğenleri ilave edin. Kıvam alan sosunuzu ocaktan alın.

  7. Sosu, daha önceden haşlanmış makarnaların üzerine aktarın ve güzelce karıştırın.

  8. Bir kabın içine kıymayı alın. Soğan suyunu, baharatları, tuzu ve galeta unu ekleyin. Güzelce yoğurun.

  9. Bir kabın içine iki kat alüminyüm folyo serin. Köfte harcını içine yayın. Makarnayı içine doldurun.

  10. Üzerini kapatın ve 180 derecelik fırında pişirin. Fırından alıp ters çevirin ve servis edin.

  Makarnalı Dev Köfte Tarifinin Servis Önerisi

  Servis ederken üzerine domates sosu ilave edebilirsiniz.  Makarnalı Dev Köfte Tarifi

  Ayrılmadan önce Makarnalı Dev Köfte Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Makarnalı Dev Köfte Tarifi Makarnalı Dev Köfte Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Makarnalı Dev Köfte Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Makarnalı Dev Köfte Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Makarnalı Dev Köfte Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Makarnalı Dev Köfte Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Makarnalı Dev Köfte Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Makarnalı Dev Köfte Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Makarnalı Dev Köfte Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Makarnalı Dev Köfte Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Makarnalı Dev Köfte Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Makarnalı Dev Köfte Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Makarnalı Dev Köfte Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Makarnalı Dev Köfte Tarifi istediğinde yeme, Makarnalı Dev Köfte Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Makarnalı Dev Köfte Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Makarnalı Dev Köfte Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Makarnalı Dev Köfte Tarifi Makarnalı Dev Köfte Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Makarnalı Dev Köfte Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Makarnalı Dev Köfte Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Makarnalı Dev Köfte Tarifi

  “Yeterince Makarnalı Dev Köfte Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Makarnalı Dev Köfte Tarifi Makarnalı Dev Köfte Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Makarnalı Dev Köfte Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Makarnalı Dev Köfte Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Makarnalı Dev Köfte Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Makarnalı Dev Köfte Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Makarnalı Dev Köfte Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Makarnalı Dev Köfte Tarifi Makarnalı Dev Köfte Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Makarnalı Dev Köfte Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Makarnalı Dev Köfte Tarifi ister. Makarnalı Dev Köfte Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Makarnalı Dev Köfte Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Makarnalı Dev Köfte Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?