Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi

Kurabiye kavanozlarınızın içinde ne var, ne yoksa boşaltın. Tüm kavanozları hazır edin. Çünkü onları ağzına kadar lezzetle dolduracak, yedikçe yedirecek şahane bir tarif biliyoruz. Kışın soğuk havasından, ağırlığından yavaş yavaş kurtulmak isteyenlerin derdine deva bu kurabiyeler.
Yazın ferahlığını, tazecik meyve ve sebzelerin güzelliğini, limonun mis gibi kokusuyla yeniden hatırlıyoruz. Vanilyanın şahane aromasını da içine ilave ediyoruz. Her ısırdığımızda deniz kıyısına ışınlanmış hissi yaratacak nefis kurabiyeler hazırlıyoruz.

KAÇ KİŞİLİK

2 tepsi

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaLimonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

 • 150 gram tereyağı
 • 1 su bardağı pudra şekeri
 • 2,5 - 3 su bardağı un
 • 1 paket kabartma tozu
 • 1 tatlı kaşığı limon rendesi
 • 1 adet yumurta
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • 1,5 paket vanilin
 • Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifinin Püf Noktası

  Hamuru hazırlarken un miktarı eksik kalırsa ilave edebilirsiniz. Kabartma tozu yerine 1,5 çay kaşığı karbonat ve birkaç damla limon kullanabilirsiniz.

  Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifinin Pişirme Önerisi

  Kurabiyelerinizi fırında çok fazla pişirmemeye özen gösterin. Renkleri hafif döndüğünde fırından alın ve fırınınızı fansız programda çalıştırın.

  Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Tereyağını kısık ateşte eritin ve oda sıcaklığında birkaç dakika dinlendirin.

  2. Erimiş tereyağı ve yumurtayı bir kabın içine alın. Hafifçe çırpın.

  3. İçine pudra şekerini ilave edin ve karıştırın.

  4. Ardından limon kabuğu rendesini ve vanilini ekleyin.

  5. Kabartma tozu, tuz ve unu eleyerek ilave edin. Karıştırarak homojen bir kurabiye hamuru elde edin.

  6. Hamuru streç film ile sarıp buzdolabında yaklaşık 1 saat dinlendirin.

  7. Çıkan hamuru iki yağlı kağıdın arasına alın. 2cm kalığında olacak şekilde açın.

  8. Yuvarlak şekiller çıkararak yağlı kağıdın üzerine aktarın.

  9. 180 derecede ısıtılmış fırında 8-10 dakika kadar pişirin.

  10. Renkleri hafif dönmeye başladığında fırından alın ve oda sıcaklığında dinlendirin. Dinlendikten sonra afiyetle tüketin.  Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi

  Ayrılmadan önce Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi istediğinde yeme, Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi

  “Yeterince Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi ister. Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Limonlu Vanilyalı Kurabiye Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?