Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi

İçinde tereyağı yok, margarin yok. Pudra şekeri var ve misler gibi kokuyor. Çayınızın yanına ağızda dağılan, nefis kıvamıyla yiyen herkesi şaşırtacak bir kurabiye hazırlayalım bugün. Malzemeleri çıkarın, fırını da ısıtmaya başlayın. Lezzet dolu bir yolculuğa hazırlanıyoruz. Karşınızda en favori kurabiye tariflerinden biri olmaya aday olacak nefis mi nefis limonlu çatlak kurabiye tarifi.
İşin sırrı içerisindeki tüm sıvı malzemeleri öncesinde güzelce çırpmakta saklı. Ardından bildiğiniz adımlar yapılıyor ve yumuşak bir kurabiye hamuru elde ediliyor. Hazırlanan bu kurabiye hamuruna şekil verilip önceden ısıtılmış fırına veriliyor. Pişme süresi de kısacık, aman diyelim fazla pişirip yakmayın onu.
Şimdiden ellerinize sağlık diyor, yazılı ve videolu tarifimize buyur ediyoruz sizi!

KAÇ KİŞİLİK

1 büyük tepsi

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaLimonlu Çatlak Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 çay bardağı pudra şekeri
 • 2 adet yumurta
 • 1/2 çay bardağı sıvı yağ
 • 1 adet limonun suyu
 • 1 adet limon kabuğu rendesi
 • 3 su bardağı un
 • 1 paket kabartma tozu
 • Üzeri için

 • 4 yemek kaşığı pudra şekeri
 • Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifinin Pişirme Önerisi

  Fırınlarda marka ve model değişikliğinden dolayı pişirme süreleri değişiklik gösterebilir, kontrol ederek pişirmekte fayda var.

  Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Bir kasrıştırma kasesinde pudra şekeri, yumurta, sıvı yağ, limon suyu ve limon kabuğu rendesini güzelce karıştırın.

  2. Ardından unu ve kabartma tozunu da eleyerek ve azar azar ekleyerek karışıma yedirin ve ele yapışmayacak bir hamur kıvamını alana kadar yoğurun.

  3. Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar alın ve elinizle şekil verip pudra şekerine her yerini bandırın. Pişirme kağıdı serili fırın tepsisine kurabiyeleri aralıklarla yerleştirin.

  4. Önceden ısıtılmış 175 derece fırında limonlu kurabiyelerinizi 20 dakika kadar pişirin. Pişmeye yakın kurabiyelerin üzeri çatlayacaktır.  Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi

  Ayrılmadan önce Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi istediğinde yeme, Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi

  “Yeterince Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi ister. Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Limonlu Çatlak Kurabiye Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?