Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi

Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi

Kuzu kapama, birçok farklı yorumu olan, isminden de anlaşıldığı gibi kuzu etinden yapılıp sebzelerle lezzetlendirilen basit ama lezzetli bir yemek. Yumuşacık pişmesi ve çok lezzetli olması makbul.
İsminin nereden geldiğine dair birkaç farklı yorum olsa da, en akla yatkını pişirilme tekniğine dair olan. Kuzu etlerinin bir pişirme kabının ortasına oturtulup üzerine başka bir ısıya dayanıklı kap kapatarak yavaş yavaş pişmesinden dolayı kuzu kapama denmiş.
Şimdilerde sahip olduğumuz tencerelerde böyle bir kapama uygulamaya gerek olmadığını düşünerek, evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz, modernize edilmiş bir kuzu kapama tarifiyle karşınıza çıkacağız. Karşınızda yumuşacık pişen kuzu kapama tarifimiz! Ağızda dağılan pişerken kurumayan bu lezzeti çok ama çok seveceksiniz.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

40 dakikaYumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi İçin Malzemeler

 • 4 parça kemikli kuzu eti
 • 12 adet arpacık soğan
 • 2 dal kereviz sapı
 • 1 adet havuç
 • 2 diş sarımsak
 • 1 yemek kaşığı tereyağ
 • 1 tatlı kaşığı sıvı yağ
 • 1 tatlı kaşığı domates salçası
 • 1 çay kaşığı tuz (azaltıp arttırılabilir)
 • 1/2 çay kaşığı karabiber
 • 1 çay kaşığı pul biber (arzuya göre)
 • 1 su bardağı et suyu veya sebze suyu
 • Marine için

 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 tutam biberiye
 • 1 çay kaşığı sirke
 • 2 diş sarımsak
 • Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifinin Pişirme Önerisi

  Normal tencerede pişirecekseniz suyu yeterli gelmeyebilir, mutlaka hazırda sıcak et suyu veya normal su bekletin.

  Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Yemeği pişirmeye başlamadan en az 2 saat önce marinasyon malzemeleriyle kuzu etlerini bir gıda poşetinde harmanlayıp buzdolabında dinlenmeye bırakın. Bu işlem zorunlu değil ama etin daha lezzetli olmasını sağlar.

  2. Etleri pişirmeden 15 dakika önce buzdolabından çıkarın.

  3. Kereviz saplarını iri iri doğrayın, havuçları iri dilimler halinde kesin, sarımsakları ince ince doğrayın ve arpacık soğanları soyun.

  4. Tereyağın yarısını ve sıvıyağı tencereye alın ve kızdırın.

  5. İyice kızan yağların üzerine etlerinizi koyun ve her tarafını 2 dakika kadar pişirip kenara alın.

  6. Aynı tencereye yağın geri kalanını koyun sebzeleri ekleyip 3-4 dakika kadar soteleyin.

  7. Salçayı ekleyip 2 dakika kadar daha soteleyin.

  8. Etleri ekleyin, et suyunu ve baharatları ekleyin ve şöyle bir çevirin.

  9. Eğer düdüklü tencerede pişirecekseniz düdüğü çıktıktan sonra 25 dakika, normal bir tencerede pişirecekseniz suyunu kontrol ederek 1 saat 15 dakika kadar pişirin.

  Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifinin Servis Önerisi

  Genel sunum şekli yanına pilav olmasıdır ama patates püresiyle de oldukça iyi bir ikili olurlar.  Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi

  Ayrılmadan önce Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi istediğinde yeme, Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi

  “Yeterince Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi ister. Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Yumuşacık Pişen Kuzu Kapama Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?