Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi

Bir tarafı Hollandalı diğer tarafı da bolca göçmenlik taşıyan “yemek” için yaşayan biri olan Yasemin Kennedie, Yemek.com için yazdı.
`Kurutulmuş Domatesli Muffin` tarifi, basit olması dışında kendi kulvarındaki diğer muffinlerden de oldukça sağlıklı olmasıyla dikkat çekiyor. İhtiyacınız olan şeyler de oldukça az; evinizde olan malzemeler ve sadece birkaç dakika. Kısacası bu minik lezzet kapları çat kapı misafire ya da değişik bir kahvaltıya layık!
Ufak bir hatırlatma: Tuzlu malzemeler kullanarak yapılan bu tarifi kuru meyveler ve doğal tatlandırıcılar kullanarak değiştirip zevkinize göre şekillendirebilirsiniz!

KAÇ KİŞİLİK

6 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaKurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 su bardağı karışık tahıllı un
 • 3 adet yumurta
 • 3 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 paket kabartma tozu
 • 100 gram beyaz peynir
 • 10 adet çekirdeksiz siyah zeytin
 • 1/4 demet nane
 • 1/4 demet maydanoz
 • 10 adet kurutulmuş domates (ılık suda bekletilip, yumuşatı
 • 1 çay kaşığı kuru biberiye
 • Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifinin Püf Noktası

  Muffinler kabarınca daha hoş olacağından malzemeleri una iyice yedirdikten sonra daha fazla karıştırmayın, bırakın hamurunuzda hava kabarcıkları kalsın.Muffinlerin pişme süresi fırın tipinize göre değişiklik gösterebilir.

  Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifinin Pişirme Önerisi

  Beyaz peynir, zeytin ve kullanacağınız taze yeşillikleri arzu ettiğiniz oranda arttırıp, azaltabilirsiniz. Koyacağınız peynir miktarına göre tarife tuz ekleyebilir ya da tuz koymadan da muffinleri pişirebilirsiniz.

  Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Karışık tahıllı unu, kabartma tozuyla karıştırdıktan sonra bir kaba eleyin. Elek üzerinde kalan tahıl ve yulaf parçalarını atmayıp, elenmiş una katın.

  2. Beyaz peyniri bir çatal yardımıyla ezin ve dilimlenmiş çekirdeksiz siyah zeytinlerle karıştırın.

  3. Maydanoz ve naneyi incecik kıyın. Suda bekletip, yumuşattığınız kurutulmuş domatesleri küçük küpler halinde kesin.

  4. Elenmiş un karışımını; yumurtalar, yoğurt, kıyılmış yeşillikler, biberiye, doğranmış kuru domates, çekirdeksiz zeytin dilimleri ve ezilmiş beyaz peynir kırıntıları ile karıştırın.

  5. Tel bir çırpıcı yardımıyla tüm malzemeyi homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın.

  6. Porsiyonluk muffin kaplarınızı bir tepsiye yerleştirin ve her birine eşit miktarda muffin harcı paylaştırın.

  7. Önceden 150 dereceye ısıtmış olduğunuz fırında ilk 10 dakika fırının kapağını hiç açmadan toplamda 15-20 dakika kadar muffinleri pişirin.

  8. Piştiklerinden emin olamıyorsanız bir kürdanı muffinlerin ortasına batırarak kontrol edebilirsiniz. Kürdana hamur yapışmıyorsa muffinler pişmiş demektir.

  9. Fırından çıkardığınız muffinleri ılık olarak servis edin. Sevdiklerinizle paylaşın.  Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi

  Ayrılmadan önce Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi istediğinde yeme, Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi

  “Yeterince Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi ister. Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Kurutulmuş Domatesli Muffin Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?