Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi

Ege mutfağının vazgeçilmezlerinden biri de kekiktir. O miss gibi tepelerden kokan kekik kokusu yok mu... Şimdi ise bu kekiği kuru domatesle birleştirerek bir ekmek yaptım desem? Tarifin ne kadar lezzetli olduğunu denemeden bilemezsin. O halde yapman gereken çok basit, mutfağa geçmek ve hazırlıklara başlamak. Şimdiden afiyet olsun.

KAÇ KİŞİLİK

10 dilim

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

35 dakikaKuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 bardak ılık su
 • 1 yemek kaşığı maya
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı şeker
 • 1 çay bardağı kurutulmuş domates
 • 2 tatlı kaşığı kekik
 • 4 bardak un
 • Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifinin Püf Noktası

  Hamuru kalıba koyduktan sonra mutlaka kapta mayalanması sağlanmalı. Kuru domatesler 10 dakika sıcak suda beklemeli.

  Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. İlk önce bir kaba maya, zeytinyağı, su, tuz ve şekeri ekleyip 5-10 dakika bekletin.

  2. Ardından sıcak suda bekletilen kuru domatesleri ve kekiği ekleyip kaptaki tüm karışımı karıştırın.

  3. 4 su bardağı unu yavaş yavaş ekleyip, yoğurun.

  4. Hamur hafif ele yapışan bir hamur olmalı ve kabı hava almayacak şekilde kapatmalısınız.

  5. Hamur 30-40 dakika mayalandıktan sonra (dilerseniz bu süre 1 saat bile olabilir) baton kek kalıbına koyun.

  6. Resimdeki gibi üstüne bir çizik atıp elinize çok az un alarak üstüne serpin.

  7. Hamuru 10 dakika daha kapta mayalamaya bırakın.

  8. 180 derecelik önceden ısıtılmış fırında 30-35 dakika pişirin.

  9. Pişirdikten sonra ekmeğinizin soğumasını bekleyin ve dilimleyip servis edin. Afiyet olsun.

  Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifinin Servis Önerisi

  Kahvaltıda zeytinyağına bandırarak tüketebilirsiniz.  Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi

  Ayrılmadan önce Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi istediğinde yeme, Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi

  “Yeterince Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi ister. Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Kuru Domatesli Kekikli Ekmek Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?