Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Krokan Tarifi

Karamel rengini alan toz şekerin fıstıklarla harman olup katılaştığı ve iri parçalar halinde kırılıp keyifle tüketilen krokan tarifi var sırada. Öylesine güzel kıtır bir tadı var ki onu cips gibi de yiyebilir, farklı tatlıların süsleme ya da yapımında da kullanabilirsiniz.
İster fındıklı, ister fıstıklı...

KAÇ KİŞİLİK

1 kavanoz

HAZIRLAMA SÜRESİ

5 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

10 dakikaKrokan Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 su bardağı antep fıstığı içi
 • 1,5 su bardağı toz şeker
 • 3 damla limon suyu
 • 1 tatlı kaşığı ayçiçek yağı
 • Krokan Tarifinin Püf Noktası

  Arzuya göre Antep fıstıklarının kabuklarını ayıkladıktan sonra krokan yapımında kullanabilirsiniz.

  Krokan Tarifinin Pişirme Önerisi

  Toz şekeri, kısık ateşte çok fazla karıştırmadan eritmeye özen gösterin.Yer fıstığı, fındık, badem gibi kuru yemişlerle de krokan hazırlayabilirsiniz.

  Krokan Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Yanmaz yapışmaz teflon tabanlı bir tavaya Antep fıstığı içi ve toz şekeri alın.

  2. Ocağın altını yakın. Kısık ateşte kenar kısımlardan erimeye başlayan toz şekeri, tahta bir kaşıkla karıştırıp şekerin tamamen erimesini sağlayın.

  3. Şeker tamamen eridiğinde birkaç damla limon suyu damlatıp karamel rengini alan şekeri kısa bir süre daha pişirin.

  4. Çok az miktarda sıvı yağla yağladığınız seramik bir yüzey ya da fırın tepsisine fıstıklı krokan karışımını dökün. Üzerini silikon bir spatula yardımıyla düzeltin.

  5. Katılaşması için kısa bir süre (yaklaşık 10-15 dakika) oda sıcaklığında beklettiğiniz krokanı, şeritler halinde kesin ya da uç kısmından kaldırıp iri parçalara ayırın.

  6. Kapağı kapalı kavanozda oda ısısında beklettiğiniz krokanı sade olarak kıtır kıtır tüketin ya da tatlı yapımında kullanın.

  Krokan Tarifinin Servis Önerisi

  Krokana arzuya göre yağlı kağıt üzerinde de şekil verebilirsiniz.  Krokan Tarifi

  Ayrılmadan önce Krokan Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Krokan Tarifi Krokan Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Krokan Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Krokan Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Krokan Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Krokan Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Krokan Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Krokan Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Krokan Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Krokan Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Krokan Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Krokan Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Krokan Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Krokan Tarifi istediğinde yeme, Krokan Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Krokan Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Krokan Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Krokan Tarifi Krokan Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Krokan Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Krokan Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Krokan Tarifi

  “Yeterince Krokan Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Krokan Tarifi Krokan Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Krokan Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Krokan Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Krokan Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Krokan Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Krokan Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Krokan Tarifi Krokan Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Krokan Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Krokan Tarifi ister. Krokan Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Krokan Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Krokan Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?