Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Kozalak Mantı Tarifi

Hamur, kıymalı sos ve sarımsaklı yoğurt... Birbirlerine ne kadar da yakışıyorlar. Öyle ki Türk mutfağında onlarca kombinasyonu var bu üçlünün. En başta da marifetli hanımların bir çırpıda hazırladığı açma mantı var elbette. Daha az marifetli demeyelim de vakti az olan, hamurla uğraşmak istemeyen hanımlar için de bol bol yufkalı tarif var neyse ki. Bunların arasında da en süslüsü kozalak mantıdır şüphesiz.
Şekilleri itibariyle kozalağı andırdığından bu mantıyı hazırlamak da yemek de çok keyifli. İnce üçgenlere ayırdığınız yufkaları bir pipet yardımıyla tek tek sarıp, ister yağda kızartarak, ister fırında kısa süre pişirerek, kıymalı sos ve sarımsaklı yoğurt eşliğinde afiyetle tüketebilirsiniz.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

35 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaKozalak Mantı Tarifi İçin Malzemeler

 • 3 adet yufka
 • 2 yemek kaşığı tereyağı
 • 250 gram kıyma
 • 1 adet orta boy soğan
 • 2 adet yeşil biber
 • 2 adet orta boy domates
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 1/2 çay kaşığı pul biber
 • Üzeri için

 • 500 gram yoğurt
 • 2 diş sarımsak
 • Kozalak Mantı Tarifinin Pişirme Önerisi

  Mantılarınızı yağda kızartarak da servis yapabilirsiniz.

  Kozalak Mantı Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Yufkaları 8 eşit parçaya bölün. Daha sonra elde ettiğiniz her üçgeni ortadan ikiye bölerek,   toplamda 48 parça uzun üçgen parçalar elde edin.

  2. Her bir parçayı ince bir pipet yardımıyla sarın, uçlarını suyla ıslatarak yapıştırın.

  3. Pişirme kağıdı serdiğiniz tepsiye sarılmış yufkaları dizin.

  4. Tereyağını eriterek yufkaların üzerine fırça ile sürün ve 180 derece fırında 15 dakika (kızarıncaya kadar) pişirin.

  5. Kıymalı sos için; soğanları ve biberleri yemeklik doğrayın. Zeytinyağı ile kavurun, üzerine kıymayı ekleyerek kavurmaya devam edin.

  6. Kıymalar pişince salçayı ve küçük küçük doğradığınız domatesleri ekleyin. Son olarak tuzunu ve baharatlarını ekleyerek ocaktan alın.

  7. Üzeri için; sarımsakları ezerek yoğurtla karıştırın.

  8. Kızaran yufkaları geniş düz bir tabağa dizin. Üzerine sırasıyla sarımsaklı yoğurt ve kıymalı sos ekleyin. Aynı işlemi ikinci kat için de tekrarlayın ve afiyetle tüketin.  Kozalak Mantı Tarifi

  Ayrılmadan önce Kozalak Mantı Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Kozalak Mantı Tarifi Kozalak Mantı Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Kozalak Mantı Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Kozalak Mantı Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Kozalak Mantı Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Kozalak Mantı Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Kozalak Mantı Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Kozalak Mantı Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Kozalak Mantı Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Kozalak Mantı Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Kozalak Mantı Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Kozalak Mantı Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Kozalak Mantı Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Kozalak Mantı Tarifi istediğinde yeme, Kozalak Mantı Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Kozalak Mantı Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Kozalak Mantı Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Kozalak Mantı Tarifi Kozalak Mantı Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Kozalak Mantı Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Kozalak Mantı Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Kozalak Mantı Tarifi

  “Yeterince Kozalak Mantı Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Kozalak Mantı Tarifi Kozalak Mantı Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Kozalak Mantı Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Kozalak Mantı Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Kozalak Mantı Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Kozalak Mantı Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Kozalak Mantı Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Kozalak Mantı Tarifi Kozalak Mantı Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Kozalak Mantı Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Kozalak Mantı Tarifi ister. Kozalak Mantı Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Kozalak Mantı Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Kozalak Mantı Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?