Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi

Uzun uzadıya yapılan sabah kahvaltıları, yediğimiz tüm öğünlerden daha büyüktür. Çünkü o masada sohbet vardır, çünkü o masadan basitlikte güzelliğin tablosu çizilir. Ekmek, peynir, zeytin, çay başta olmak üzere masaya gelen tüm tabaklar bir lezzet kapısını daha aralar beraberinde. O masada ev yapımı bir de ekmek varsa, değmeyin keyfinize!
Ekmeği dışaradan almaktansa evde kendi elleriyle yapmayı tercih edenleri, ``Yapmak istiyorum ama zor geliyor`` diyenlerin de tüm korkularını ve üşengeçliklerini almak üzere tarifimize bekliyoruz. Zira bu tarifin en zor yanı mayalanmasını ve pişmesini beklemek. Hadi bugün ekmek pişirmek için birkaç saat erken uyanın. Kefirle ve zeytinyağıyla lezzetlenmiş bir hamur hazırlayın ve mayalanmaya bırakın. Ardından pişirip sofranın baş köşesine misafir edin.

KAÇ KİŞİLİK

6 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

25 dakikaKolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 çay bardağı kefir
 • 1 su bardağı ılık su
 • 3/4 çay bardağı eritilmiş tereyağı
 • 1 tatlı kaşığı toz şeker
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 2,5 - 3 su bardağı un
 • 1 yemek kaşığı instant maya
 • Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifinin Püf Noktası

  Dilerseniz üzerini keten tohumu, yulaf kepeği vb malzemelerle süsleyebilir, daha kızarık bir görüntü elde etmek için yumurta sarısı sürebilirsiniz. Mayalanma süresini hızlandırmak için sıcak bir ortamda mayalandırmaya bırakmanızı tavsiye ederiz. 

  Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Derin bir kabın içine eritilmiş tereyağı, kefir, şeker, 1/3 su bardağı ılık su ve mayayı alın. Güzelce karıştırın.

  2. Ardından azar azar unu, tuzu ve suyu ilave edin. Bu işlemi azar azar yapmaya özen gösterin. Bir taraftan da yoğurmaya başlayın.

  3. Yumuşacık ve homojen kıvamlı bir hamur elde ettiğinizde zeytinyağlanmış temiz bir kaba hamurunuzu aktarın.

  4. Üzerini streç filme kapatarak mümkünse sıcak bir ortamda 40 dakika mayalanmaya bırakın.

  5. İki katına çıktığında yağlanmış kelepçeli bir kek kalıbına ya da seramik bir kabın içerisine, eşit miktarda yuvarlak haline getirdiğiniz bezeler halinde tek dizin.

  6. Üzerini streç filme kapatın ve yine mümkünse sıcak bir yerde vaktiniz yoksa 20, varsa 40 dakika daha mayalandırın.

  7. 180 derecede ısıtılmış fırında güzelce kabarıp üzeri de hafifçe kızarana dek 20-25 dakika kadar pişirin.

  8. Çıkarıp bir müddet dillendirdikten sonra afiyetle tüketin.  Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi

  Ayrılmadan önce Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi istediğinde yeme, Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi

  “Yeterince Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi ister. Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Kolay Kahvaltı Ekmeği Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?