Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Köfteli Makarna Tarifi

Makarna yiyorum ama doymuyorum diyenler için proteinle zenginleştirilmiş harika bir makarna. Akşam yemekleri ya da öğle yemeğine uygun bir tarif. Şimdiden ellerinize sağlık.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

30 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

30 dakikaKöfteli Makarna Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 adet domates
 • 1 adet kırmızı biber
 • 1 adet yeşil biber
 • 1 diş sarımsak
 • 1 tepeleme yemek kaşığı domates salçası
 • 1 tepeleme yemek kaşığı biber salçası
 • 1 tatlı kaşığı tereyağ
 • 2 yemek kaşığı ayçiçek yağı
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı pul biber
 • 1 çay kaşığı köfte baharı
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 1 çay kaşığı kekik
 • 1 paket spaghetti makarna
 • 8 adet köfte
 • Köfteli Makarna Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Makarna suyumuza bir çay kaşığı tuz, göz kararı ayçiçek yağı ve bir et bulyonu tenceremize koyup en yüksekte açık olan ocağımızda suyun kaynamasını bekliyoruz ve su kaynayınca makarnamızı koyuyoruz.

  2. Makarna haşlandıktan sonra haşladığımız suyun bir kısmını ufak bir kaseye alıp, makarnamızı süzüyoruz.

  3. Makarnayı tekrar tencereyle buluşturmadan önce tencereye bir tatlı kaşığı tereyağ ve göz kararı ayçiçek yağını döküp kısık ateşte ocağı yakıyoruz.

  4. Daha öncesinde ayrı bir tabağa ince ve ufak doğradığımız biberleri yağda yumuşayana kadar kavurduktan sonra küçük küp şeklinde doğradığımız domatesi de ekliyoruz.

  5. Domates yumuşayınca salçayıda koyup haşlanmış ayırdığımız suyun bir kısmınıda ekleyip sosu sulandırıyoruz tam sulanıp kıyama geldiğinde kızarttığımı 8-9 adet misket köfteyi sosa ekliyoruz.

  6. Son olarak süzgeçteki makarnayı da tencereye ekleyip sosla makarnayı birleştiriyoruz, afiyet olsun.  Köfteli Makarna Tarifi

  Ayrılmadan önce Köfteli Makarna Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Köfteli Makarna Tarifi Köfteli Makarna Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Köfteli Makarna Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Köfteli Makarna Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Köfteli Makarna Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Köfteli Makarna Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Köfteli Makarna Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Köfteli Makarna Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Köfteli Makarna Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Köfteli Makarna Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Köfteli Makarna Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Köfteli Makarna Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Köfteli Makarna Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Köfteli Makarna Tarifi istediğinde yeme, Köfteli Makarna Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Köfteli Makarna Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Köfteli Makarna Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Köfteli Makarna Tarifi Köfteli Makarna Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Köfteli Makarna Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Köfteli Makarna Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Köfteli Makarna Tarifi

  “Yeterince Köfteli Makarna Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Köfteli Makarna Tarifi Köfteli Makarna Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Köfteli Makarna Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Köfteli Makarna Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Köfteli Makarna Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Köfteli Makarna Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Köfteli Makarna Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Köfteli Makarna Tarifi Köfteli Makarna Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Köfteli Makarna Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Köfteli Makarna Tarifi ister. Köfteli Makarna Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Köfteli Makarna Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Köfteli Makarna Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?