Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Kıymalı Yumurta Tarifi

Arzu edildiğinde yemek olarak da tüketilebilen, oldukça doyurucu bir kahvaltılık...  Yumurtaya yapılan büyük bir jesttir kıymalı yumurta tarifi. Yapılışı da bir o kadar kolay ve eğlencelidir. Öncelikle kuru soğan ve sarımsaklar kavrulur zeytinyağında, arzuya göre yeşil biberler eklenir karıştırılır. Domates küpleri koşar adım gelir. Ya da bizim hazırladığımız gibi kuru soğanlı kavrulmuş kıyma karışımı sadece baharatlarla tatlandırılır. Kısık ateşte suyunu çekene kadar pişirilip göz göz kırılan yumurtalarıyla buluşur.
Kısık ateşte arzu ettiğiniz kıvama gelene kadar pişirilen yumurtalar dikkatli bir şekilde çıkartılıp servis tabağına alınır. İncecik kıyılmış maydanoz yaprakları bu lezzete servis tabağında ortak olur. Size de afiyet, bal, şeker olur.

KAÇ KİŞİLİK

3 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaKıymalı Yumurta Tarifi İçin Malzemeler

 • 3 adet yumurta
 • 300 gram orta yağlı kıyma
 • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 adet orta boy kuru soğan
 • 1 diş sarımsak
 • 1 tatlı kaşığı dolmalık fıstık
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • 1/2 çay kaşığı taze çekilmiş tane karabiber
 • 1/4 çay kaşığı kimyon
 • Servisi için

 • 1/4 demet maydanoz
 • Kıymalı Yumurta Tarifinin Püf Noktası

  Yumurtaları arzu ettiğiniz kıvama getirmek için tavanın üzerine bir kapak kapatarak da pişirmeye devam edebilirsiniz.

  Kıymalı Yumurta Tarifinin Pişirme Önerisi

  Kıymalı yumurtayı, arzuya göre ince ince doğranmış yeşil biber, doğranmış domates ve domates salçası ilavesiyle de hazırlayabilirsiniz. Önemli olan hazırladığınız sos suyunu tamamen çekmeden yumurtaları tek tek kırmanız.

  Kıymalı Yumurta Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Kuru soğanı küçük küpler halinde kesin. Sarımsağı ince ince dilimleyin.

  2. Zeytinyağını geniş bir tavada kızdırın. Doğradığınız kuru soğan ve sarımsakları hafif bir renk alana kadar soteleyin.

  3. Orta yağlı kıymayı ekleyip soğanlarla birlikte kavurmaya başlayın. Dolmalık fıstıkları katıp renk almalarını sağlayın.

  4. Kıyma suyunu çekmeye başladığında tüm baharatları ekleyip karıştırın. Yumurtaları dikkatli bir şekilde kırın.

  5. Kısık ateşte arzu ettiğiniz kıvama gelene kadar pişirin. İncecik kıyılmış maydanozları katıp geniş bir spatula yardımıyla dikkatli bir şekilde çıkartarak sevdiklerinizle paylaşın.

  Kıymalı Yumurta Tarifinin Servis Önerisi

  Kıymalı yumurtayı, ayrı bir yerde sotelediğiniz cherry domatesler eşliğinde servis edebilirsiniz.  Kıymalı Yumurta Tarifi

  Ayrılmadan önce Kıymalı Yumurta Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Kıymalı Yumurta Tarifi Kıymalı Yumurta Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Kıymalı Yumurta Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Kıymalı Yumurta Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Kıymalı Yumurta Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Kıymalı Yumurta Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Kıymalı Yumurta Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Kıymalı Yumurta Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Kıymalı Yumurta Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Kıymalı Yumurta Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Kıymalı Yumurta Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Kıymalı Yumurta Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Kıymalı Yumurta Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Kıymalı Yumurta Tarifi istediğinde yeme, Kıymalı Yumurta Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Kıymalı Yumurta Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Kıymalı Yumurta Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Kıymalı Yumurta Tarifi Kıymalı Yumurta Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Kıymalı Yumurta Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Kıymalı Yumurta Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Kıymalı Yumurta Tarifi

  “Yeterince Kıymalı Yumurta Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Kıymalı Yumurta Tarifi Kıymalı Yumurta Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Kıymalı Yumurta Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Kıymalı Yumurta Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Kıymalı Yumurta Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Kıymalı Yumurta Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Kıymalı Yumurta Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Kıymalı Yumurta Tarifi Kıymalı Yumurta Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Kıymalı Yumurta Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Kıymalı Yumurta Tarifi ister. Kıymalı Yumurta Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Kıymalı Yumurta Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Kıymalı Yumurta Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?