Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Kivili Chia Puding Tarifi

Tamam kabul. Varlığına henüz alışamadık chia tohumlarının. Ama son 1 yıl en popüler besinlerinden kendisi. Artık ona alışmanın, lezzetli lezzetli tatlılar yapmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Diyoruz ki hepimize biraz tatsız gelen chia pudingi biraz tatlandıralım. İçine bal, Hindistan cevizi, tarçın ilave edelim. Yulafla ekleyip, lif miktarını arttıralım. Kiviyle de süsleyelim biraz. Ohh... Nefis olmaz mı?
E hadi o zaman. Sıvayın kollarınızı. Mini mini tohumların birleşip, nefis bir hal aldığı pratik bir tatlı yapıyoruz.

KAÇ KİŞİLİK

1 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

4 dakikaKivili Chia Puding Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı chia tohumu
 • 1,5 su bardağı süt
 • 1 adet kivi
 • 3 yemek kaşığı yulaf
 • 1 tatlı kaşığı tarçın
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 3-4 adet çiğ badem
 • Kivili Chia Puding Tarifinin Püf Noktası

  Chia tohumunun sütün içerisinde yüzmemesi için iyice karıştırın. Jelleşmesi için bir gece dolapta bekletin.

  Kivili Chia Puding Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Bir kasenin içerisine chia tohumlarını koyun. Üzerine 1 su bardağı sütü ekleyin. İyice karıştırın.

  2. Karışımın ağzını kapatıp bir gece jelleşene kadar bekletin.

  3. Dinlenip jel kıvamına gelen chia tohumlu pudingi dolaptan çıkarın. Bir adet kiviyi soyun. Dilimleyin.

  4. Sunum yapacağınız kasenin kenarlarına kivileri dizin. Chia pudingi kaseye alın.

  5. Bir tavanın içerisine yulaf, Hindistan cevizi ve tarçını ekleyin. Ocağın altını açıp yarım bardak sütü ilave edin. Lapa bir kıvam alana kadar yaklaşık 4 dakika kadar pişirin.

  6. Ardından balı ekleyin ve biraz soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra pudinginizin üzerine ekleyin.

  7. Son olarak badem ve kivi parçalarıyla chia pudingi süsleyin. Dilerseniz tarçın ve Hindistan cevizi de ilave edin. Tatlınız servis hazır, afiyet olsun.  Kivili Chia Puding Tarifi

  Ayrılmadan önce Kivili Chia Puding Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Kivili Chia Puding Tarifi Kivili Chia Puding Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Kivili Chia Puding Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Kivili Chia Puding Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Kivili Chia Puding Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Kivili Chia Puding Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Kivili Chia Puding Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Kivili Chia Puding Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Kivili Chia Puding Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Kivili Chia Puding Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Kivili Chia Puding Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Kivili Chia Puding Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Kivili Chia Puding Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Kivili Chia Puding Tarifi istediğinde yeme, Kivili Chia Puding Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Kivili Chia Puding Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Kivili Chia Puding Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Kivili Chia Puding Tarifi Kivili Chia Puding Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Kivili Chia Puding Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Kivili Chia Puding Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Kivili Chia Puding Tarifi

  “Yeterince Kivili Chia Puding Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Kivili Chia Puding Tarifi Kivili Chia Puding Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Kivili Chia Puding Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Kivili Chia Puding Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Kivili Chia Puding Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Kivili Chia Puding Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Kivili Chia Puding Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Kivili Chia Puding Tarifi Kivili Chia Puding Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Kivili Chia Puding Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Kivili Chia Puding Tarifi ister. Kivili Chia Puding Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Kivili Chia Puding Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Kivili Chia Puding Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?