Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Kestane Şekeri Tarifi

Bursa`nın en sevilen lezzetlerinden biri olan, Uludağ`ın zirvelerinden toplanmış kestaneler ile hazırlanan kestane şekerleri... Her zaman oralara gidip de bu tatlı atıştırmalıkları tüketemiyoruz, işte böyle zamanlar için enfes bir tarifimiz var! Canınız kestane şekeri çektiğinde sizleri hiç zorlamadan çabucak hazırlayabileceğiniz, Bursa`daki lezzetleri aratmayacak kestane şekeri tarifi ile sizleri tanıştıralım.
Hem de oldukça pratik! Yapmanız gereken taze kestaneler almak, soymak ve şerbette bekletmek. Sonrasında tam da çayın, kahvenin yanına layık enfes atıştırmalıklar elde etmiş olacaksınız. Mutfak, mis gibi kestane kokusu ile dolmak için sizi bekliyor. Şimdiden ellerinize sağlık.

KAÇ KİŞİLİK

7 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaKestane Şekeri Tarifi İçin Malzemeler

 • 250 gram kestane
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 1/2 su bardağı su
 • 4 damla limon suyu
 • Kestane Şekeri Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Kestaneleri derin bir tencereye alın. Üzerini geçecek kadar su ekleyin ve 10 dakika kaynatın.

  2. Kestaneler haşlandıktan sonra bir bıçak yardımı ile kabuklarını soyun. Bir kenara ılımaya bırakın.

  3. Şerbeti için küçük bir tencereye şeker ve suyu alıp, kaynayana kadar arada karıştırarak pişirin. Kaynadıktan sonra limon damlalarını ekleyin ve 5 dakika daha kaynatın.

  4. Ocağın altını kısın ve içerisine kestaneleri ekleyin. 15 dakika pişirin ve ocaktan alın.

  5. Soğuyana kadar dışarıda soğuduktan sonra 1 gece buzdolabında şerbetin içinde bekletin.

  6. Ertesi gün dilediğiniz gibi servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.  Kestane Şekeri Tarifi

  Ayrılmadan önce Kestane Şekeri Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Kestane Şekeri Tarifi Kestane Şekeri Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Kestane Şekeri Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Kestane Şekeri Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Kestane Şekeri Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Kestane Şekeri Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Kestane Şekeri Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Kestane Şekeri Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Kestane Şekeri Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Kestane Şekeri Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Kestane Şekeri Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Kestane Şekeri Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Kestane Şekeri Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Kestane Şekeri Tarifi istediğinde yeme, Kestane Şekeri Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Kestane Şekeri Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Kestane Şekeri Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Kestane Şekeri Tarifi Kestane Şekeri Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Kestane Şekeri Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Kestane Şekeri Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Kestane Şekeri Tarifi

  “Yeterince Kestane Şekeri Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Kestane Şekeri Tarifi Kestane Şekeri Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Kestane Şekeri Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Kestane Şekeri Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Kestane Şekeri Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Kestane Şekeri Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Kestane Şekeri Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Kestane Şekeri Tarifi Kestane Şekeri Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Kestane Şekeri Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Kestane Şekeri Tarifi ister. Kestane Şekeri Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Kestane Şekeri Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Kestane Şekeri Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?