Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Kaymaklı Pancar Tarifi

Kaymaklı Pancar Tarifi

``Pancarı sevenler parmak kaldırsın.`` desek sanırım o parmaklar pek fazla olmaz. Kök sebzelerden biri olan pancar, aslında çok sağlıklı. Kansere karşı savaşta faydası büyük. Vücudun arınmasını sağlayan, detoks etkisi yaratan sebzelerden. Bunun yanı sıra bağışıklık sistemini destekleyen C vitamini, hazım kolaylaştırıcı yoğun lif, sinir ve kas fonksiyonlarını güçlendirici potasyum, kemik, karaciğer, böbrek ve pankreas sağlığını destekleyici manganaz, kalp damar hastalığına ve kansızlığa karşı koruyucu folik asit ve B vitamin içerir. Faydasını say say bitiremiyoruz. Pancar bize, ``Daha ne olsun?`` dedirtiyor.
Pancar turşusu, pancar salatası gibi çeşitli şekillerde karşımıza çıkan pancarı bu sefer farklı bir dokunuşla sizlere sunuyoruz. Pancarlarımızı fırına atıyor sonra kaymak ile bir güzel doku elde ederek ve tat katarak, hafif, lezzetli ve pratik bir atıştırmalık olarak mutfağımızda yapılacaklar listesine ekliyoruz.

KAÇ KİŞİLİK

2 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaKaymaklı Pancar Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 adet pancar
 • 1 yemek kaşığı kaymak
 • 2 dilim köy ekmeği
 • 1,5 yemek kaşığı tulum peyniri
 • 5-6 adet ceviz içi (ince çekilmiş)
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 1/2 çay kaşığı karabiber
 • Kaymaklı Pancar Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Pancarlarınıza hafif çizikler atın. Zeytinyağı da gezdirerek, yağlı kağıdın üzerine alın. Daha önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 20-25 dakika yumuşayana kadar pişirin.

  2. Pişen pancarlarınızı fırından alıp, ılık bir hale gelmesi için bir köşeye alın. Ilıklaştığında kabuklarını soyun ve çatal yardımı ile ezin ya da mutfak robotundan da geçirin.

  3. Ezdiğiniz pancarın içine kaymağı ekleyip karıştırın. Tuzunu, karabiberini ve peynirin yarısını ilave edin.

  4. Ekmeklerinizi tavada kızartın ya da fırında hafifçe ısıtın.

  5. Kızaran ekmeklerinizin üstüne pancarlı karışımı sürün. Kalan peyniri ve çekilmiş cevizi ekmeklerinize paylaştırıp servis edin.

  Kaymaklı Pancar Tarifinin Servis Önerisi

  Tulum peyniri yerine keçi peyniri de kullanabilirsiniz. Ceviz pancarlarınızın üstüne antep fıstığı kullanabilirsiniz.  Kaymaklı Pancar Tarifi

  Ayrılmadan önce Kaymaklı Pancar Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Kaymaklı Pancar Tarifi Kaymaklı Pancar Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Kaymaklı Pancar Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Kaymaklı Pancar Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Kaymaklı Pancar Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Kaymaklı Pancar Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Kaymaklı Pancar Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Kaymaklı Pancar Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Kaymaklı Pancar Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Kaymaklı Pancar Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Kaymaklı Pancar Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Kaymaklı Pancar Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Kaymaklı Pancar Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Kaymaklı Pancar Tarifi istediğinde yeme, Kaymaklı Pancar Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Kaymaklı Pancar Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Kaymaklı Pancar Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Kaymaklı Pancar Tarifi Kaymaklı Pancar Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Kaymaklı Pancar Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Kaymaklı Pancar Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Kaymaklı Pancar Tarifi

  “Yeterince Kaymaklı Pancar Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Kaymaklı Pancar Tarifi Kaymaklı Pancar Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Kaymaklı Pancar Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Kaymaklı Pancar Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Kaymaklı Pancar Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Kaymaklı Pancar Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Kaymaklı Pancar Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Kaymaklı Pancar Tarifi Kaymaklı Pancar Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Kaymaklı Pancar Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Kaymaklı Pancar Tarifi ister. Kaymaklı Pancar Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Kaymaklı Pancar Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Kaymaklı Pancar Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?