Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Kaymaklı Kurabiye Tarifi

Kaymağı sabah kahvaltısında bal ile tüketmeye aşinayız. Onu ekmek kadayıfının üzerinde, kabak tatlısıyla, künefeyle afiyetle yemeyi de çok ama çok seviyoruz. Ama artık onu yan malzeme olmaktan, tatlıların üzerine süs olmaktan kurtarıp, assolist yapmanın vakti geldi.
Damağınızın tanık olabileceği en yumuşacık lezzetlerden biri olacak kaymaklı kurabiyenin olmazsa olmaz ikinci malzemesi ise tereyağı. Yerken kendinizi durduramayacağınız, daha doğrusu durdurmak dahi istemeyeceğiniz bir kurabiye tarifi için hazırlanın. Tüm malzemeleri tezgahın üzerine koyun ve şovu başlatın.
Fırında bir köşede ısına dursun. Hadi!

KAÇ KİŞİLİK

20 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaKaymaklı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

 • 150 gram oda sıcaklığında tereyağı
 • 100 gram kaymak
 • 1 adet yumurta
 • 3/4 su bardağı pudra şekeri
 • 2 yemek kaşığı bal
 • 2,5 su bardağı un
 • 1 paket vanilin
 • 1 paket kabartma tozu
 • Kaymaklı Kurabiye Tarifinin Pişirme Önerisi

  Pişirme aşamasından önce dilerseniz üzerine fındık, ceviz ya da badem serperek fırına atabilirsiniz. Şeker miktarını damak zevkinize göre arttırabilirsiniz.

  Kaymaklı Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Oda sıcaklığındaki tereyağını, balı, kaymağı ve pudra şekerini bir kabın içine alın.

  2. Mikser yardımıyla krema kıvamına dönüşene kadar çırpın.

  3. Ardından içine yumurtayı kırarak ekleyin ve 1 dakika daha çırpın.

  4. Karışımın içerisine un, vanilin ve kabartma tozunu eleyerek ilave edin ve homojen bir hamur olana kadar hafifçe yoğurun.

  5. Elde ettiğiniz hamuru streç filme sarın ve buzdolabında yaklaşık 30 dakika kadar dinlendirin.

  6. Dinlenen hamuru buzdolabından alın. İki yağlı kağıdın arasına yerleştirin ve merdane yardımıyla açın. Çok ince olmamasına özen gösterin.

  7. Ardından yuvarlak bir kurabiye kalıbı, kahve fincanı altlığı ya da dilediğiniz kalıpla şekiller verin.

  8. Kurabiyeleri pişirme kağıdı serili fırın tepsisinin üzerine alın ve daha önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında yaklaşık 15 dakika kadar pişirin.

  9. Fırından çıkarın ve soğuduktan sonra afiyetle tüketin.  Kaymaklı Kurabiye Tarifi

  Ayrılmadan önce Kaymaklı Kurabiye Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Kaymaklı Kurabiye Tarifi Kaymaklı Kurabiye Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Kaymaklı Kurabiye Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Kaymaklı Kurabiye Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Kaymaklı Kurabiye Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Kaymaklı Kurabiye Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Kaymaklı Kurabiye Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Kaymaklı Kurabiye Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Kaymaklı Kurabiye Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Kaymaklı Kurabiye Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Kaymaklı Kurabiye Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Kaymaklı Kurabiye Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Kaymaklı Kurabiye Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Kaymaklı Kurabiye Tarifi istediğinde yeme, Kaymaklı Kurabiye Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Kaymaklı Kurabiye Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Kaymaklı Kurabiye Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Kaymaklı Kurabiye Tarifi Kaymaklı Kurabiye Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Kaymaklı Kurabiye Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Kaymaklı Kurabiye Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Kaymaklı Kurabiye Tarifi

  “Yeterince Kaymaklı Kurabiye Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Kaymaklı Kurabiye Tarifi Kaymaklı Kurabiye Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Kaymaklı Kurabiye Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Kaymaklı Kurabiye Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Kaymaklı Kurabiye Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Kaymaklı Kurabiye Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Kaymaklı Kurabiye Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Kaymaklı Kurabiye Tarifi Kaymaklı Kurabiye Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Kaymaklı Kurabiye Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Kaymaklı Kurabiye Tarifi ister. Kaymaklı Kurabiye Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Kaymaklı Kurabiye Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Kaymaklı Kurabiye Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?