Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi

Mevsimin ilk kayısıları pazar tezgahlarını neşeli turuncularıyla süslemeye başlamışken yanına da şeftali eşlik eder ve bu nefis, görüntüsü iç açan galette ortaya çıkar. Tereyağlı nefis bir hamurun üzerine konan bu güzellikler, her dilimiyle çay saatlerinizi şenlendirmeye niyetli. Buyursunlar.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

30 dakikaKayısı ve Şeftalili Galette Tarifi İçin Malzemeler

 • Hamuru için

 • 190 gram un
 • 115 gram tereyağı
 • 50 gram toz şeker
 • 60 ml. soğuk su
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • İç harcı için

 • 2 yemek kaşığı nişasta
 • 1 adet şeftali
 • 8-10 adet kayısı
 • 2-3 yemek kaşığı toz şeker
 • 1 tatlı kaşığı tarçın
 • 2-3 yemek kaşığı yumurta karışımı
 • 1 yemek kaşığı file fındık
 • Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifinin Püf Noktası

  İki kaşık şeker tartınızı çok tatlı yapmayacaktır. Eğer kayısılar ekşiyse şeker miktarını arttırabilirsiniz.

  Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Una tuz ve şekeri ekleyin. Karışımı robotunuza aktarın.

  2. Robotta bu karışıma küçük küplere böldüğünüz soğuk tereyağını ekleyip çevirin.

  3. Un sarı renk aldığında suyu ekleyin.

  4. 10-15 saniye daha çevirin. Hafif unladığınız yüzeye karışımı alın. Hamura fazla yoğurmadan şekil verin, düzleştirip streç filme sarın.

  5. Buzdolabında 15-20 dakika dinlendirin.

  6. Bu sırada fırını 190 derecede ısıtmaya başlayın.

  7. Şeftali ve kayısıları dilimleyin. Nişasta, tarçın ve şekeri ekleyip karıştırın.

  8. Dinlenen hamuru 4-5 mm kalınlığında hafifçe unladığınız yağlı kağıt üzerinde açın.

  9. Tart hamurunun ortasına meyveleri kenarında 2,5-3 cm boşluk kalacak şekilde yerleştirin.

  10. Kenarları meyvelerin üzerine katlayarak kapatın. Yumurta karışımını kenarlara sürün. Tüm tartın üzerine kenarlar da dahil olmak üzere hafif toz şeker serpin.

  11. File fındıkları kenarlara serpiştirin. Fırında ısınan tepsinizin üzerine altına yerleştireceğiniz düz bir destek yardımıyla galette`yi yağlı kağıt ile birlikte ısınan tepsinize kaydırın.

  12. Üzeri kızarıncaya kadar 25-30 dakika kadar pişirin. Arada galette`yi eşit pişmesi için çevirin.

  13. 10 dakika sonunda alttaki yağlı kağıdı kaldırabilirsiniz. Eşit miktarda kızarınca ve içi tam olarak pişince fırından alın ve afiyetle tüketin.

  Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifinin Servis Önerisi

  Üzerine pudra şekeri serperek de servis edebilirsiniz.  Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi

  Ayrılmadan önce Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi istediğinde yeme, Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi

  “Yeterince Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi ister. Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Kayısı ve Şeftalili Galette Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?