Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Kavurmalı Börek Tarifi

Kurban bayramı demek, etlerden hazırlanmış kavurmaları afiyetle tüketmek demek. Lezzetinin tüm yıla yayılması için yapıp kaplarda saklanan, buzluklarda ona özel yer açılan kavurmaları biz hep kahvaltılarda ya da başlı başına yemek olarak bilsek de ondan bambaşka lezzetler hazırlamak mümkün. Mesala tazecik yufkaların arasına sarıp sarmalayabiliriz onu. Kıymalı böreğin tahtını fena halde sallayacak bir kavurmalı börek hazırlamak mümkün.
Hazırlaması çok pratik olan bu lezzetle bir an önce tanışmak isteyenleri mutfakta bekliyor olacağız. Şimdiden ellerinize sağlık.

KAÇ KİŞİLİK

6 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

25 dakikaKavurmalı Börek Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 adet yufka
 • İçi için

 • 250 gram kavurma
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 adet küçük boy soğan
 • Üzeri ve içi için

 • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 3/4 çay bardağı süt
 • 1 adet yumurta sarısı
 • Kavurmalı Börek Tarifinin Pişirme Önerisi

  Dilerseniz iç harcına tuz ya da damak zevkinize göre baharatlar ekleyerek hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz susam da ilave edebilirsiniz.

  Kavurmalı Börek Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Soğanın kabuklarını soyun. İnce ince, minik küpler halinde doğrayın.

  2. Bir tavanın içerisine zeytinyağını aktarın ve soğanları kavurun.

  3. Kavrulduktan sonra oda sıcaklığına getirdiğiniz kavurmayı ilave edin. Tahta kaşık yardımıyla parçalara ayıra ayıra kavurun.

  4. Ardından ocaktan alın ve oda sıcaklığında soğutmaya bırakın.

  5. Yufkayı tezgaha serin. Süt ve zeytinyağını karıştırarak arasına sürün. İki yufkayı da bu şekilde hazırladıktan sonra harcı içerisine yayın.

  6. Ardından rulo şekilde sarın.

  7. Pişireceğinizin kabın tabanını tereyağıyla güzelce yağlayın.

  8. Rulo börekleri kendi etrafında döndürdükten sonra uç kısımları altta kalacak şekilde sarın.

  9. Üzerine yumurta sarısı sürün ve 180 derecelik fırında üstü ve altı kızarana kadar yaklaşık 20-30 dakika arası pişirin.

  10. Çıkarıp dilimleyerek servis edin.  Kavurmalı Börek Tarifi

  Ayrılmadan önce Kavurmalı Börek Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Kavurmalı Börek Tarifi Kavurmalı Börek Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Kavurmalı Börek Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Kavurmalı Börek Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Kavurmalı Börek Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Kavurmalı Börek Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Kavurmalı Börek Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Kavurmalı Börek Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Kavurmalı Börek Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Kavurmalı Börek Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Kavurmalı Börek Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Kavurmalı Börek Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Kavurmalı Börek Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Kavurmalı Börek Tarifi istediğinde yeme, Kavurmalı Börek Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Kavurmalı Börek Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Kavurmalı Börek Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Kavurmalı Börek Tarifi Kavurmalı Börek Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Kavurmalı Börek Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Kavurmalı Börek Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Kavurmalı Börek Tarifi

  “Yeterince Kavurmalı Börek Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Kavurmalı Börek Tarifi Kavurmalı Börek Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Kavurmalı Börek Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Kavurmalı Börek Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Kavurmalı Börek Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Kavurmalı Börek Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Kavurmalı Börek Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Kavurmalı Börek Tarifi Kavurmalı Börek Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Kavurmalı Börek Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Kavurmalı Börek Tarifi ister. Kavurmalı Börek Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Kavurmalı Börek Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Kavurmalı Börek Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?