Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi

Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi

Selamlar canlar. Saniye Anne Yemeklerinde bugün Kavun kabuğu reçeli var ve harika bir tarif. Daha önceden yapmış olduğumuz karpuz kabuğu reçeli sizler tarafından çok sevildi ve şimdi de Kavun Kabuğu Reçelini paylaşalım dedik. Haydi hep birlikte kolları sıvayıp mutfağa geçme zamanı. Tarifin yapılış videosunu da hemen aşağıya bırakıyoruz, püf noktalarını da Saniye Anneden dinliyoruz. Şimdiden ellerinize sağlık.

KAÇ KİŞİLİK

1 büyük kavanoz

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

40 dakikaKavun Kabuğu Reçeli Tarifi İçin Malzemeler

 • 4-5 damla limon suyu
 • 2 su bardağı toz şeker
 • 1,5 çay kaşığı karbonat
 • 1 litre su
 • 1 adet küçük boy kavun
 • 2-3 adet karanfil
 • Kavun Kabuğu Reçeli Tarifinin Püf Noktası

  Kullandığınız kavunların etli olmasına özen gösterin.

  Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Kavunun dış kabuğunu incecik soyalım, kavunun kalan sarı kısmının etli olması lazım. Dışını ayırdıktan sonra kalan sarı kısmı, 6-7 parçaya dilediğimiz şekil ve boyutta keselim.

  2. Suyun içerisinde karbonatı eritelim. Kestiğimiz kavun kabuklarını ekleyelim ve karıştıralım.

  3. Zamanı dolan kabukları 3 kere sudan geçirip, ocakta kaynamakta olan suya atalım. Yarım saat boyunca, ocakta yumuşayana dek kaynatalım.

  4. Yumuşayan kavun kabuklarını, içerisinde 1 bardak kendi suyu kalana dek süzelim. Üzerine toz şekeri ve karanfili ekleyelim. Ocağı kısık ateşe verip pişirmeye başlayalım.

  5. Köpükler oluşmaya başlayınca reçel kıvama geliyordur. Kaşık yardımıyla şerbetini akıtalım ve kesilme yapmıyorsa o reçel hazırdır. Eğer akarken kesilme yaparsa biraz daha kaynatabilirsiniz.

  6. Hazır olan reçelin altını söndürelim ve soğumaya bırakalım. Yarım saat kaynamanın ardından kavun kabuğu reçeli hazır! Afiyet olsun.  Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi

  Ayrılmadan önce Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Kavun Kabuğu Reçeli Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Kavun Kabuğu Reçeli Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi istediğinde yeme, Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi

  “Yeterince Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi ister. Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Kavun Kabuğu Reçeli Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?