Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Kartopu Kurabiyesi Tarifi

Ağızda dağılan kıvamıyla un kurabiyesini andıran, muhteşem lezzetiyle tüm kurabiye sevenleri kendine bir kez daha hayran bırakacak şahane bir kurabiye tarifimiz var. Az malzemeli ve bir yiyenin ``Nasıl yaptın bu tarifi?`` diyeceği kartopu kurabiyesi, çay saatlerinizin yeni favorilerinden biri olmaya da aday. Şirin görüntüsüyle kalplerini fethedecek enfes kartopu kurabiyesi tarifi karşınızda!
Bu tarifin sırrı içerisinde tereyağı ve sıvı yağı aynı anda kullanmakta saklı. İki farklı yağ kullanmak kurabiyeye ağızda dağılan bir doku veriyor. Bereketli bir kurabiye tarifi olmasının yanı sıra uzun süre dayanıyor. Kavanozlara koyup saklamalık kurabiyemizin sırrı da içerisinde sirke kullanılması. Hadi o zaman şimdiden ellerinize sağlık diyoruz, şahane kartopu tarifimizi denemeye davet ediyoruz sizleri.

KAÇ KİŞİLİK

30 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaKartopu Kurabiyesi Tarifi İçin Malzemeler

 • 275 gram oda sıcaklığında tereyağı
 • 1 çay bardağı sıvı yağ
 • 1 paket vanilin
 • 1/3 su bardağı pudra şekeri
 • 3,5 - 4 su bardağı un
 • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
 • Bulamak için

 • 1 su bardağı pudra şekeri
 • Kartopu Kurabiyesi Tarifinin Püf Noktası

  Kurabiyeleriniz hafif ılıkken, yani ilk sıcağını attıktan sonra pudra şekerine bulamaya özen gösterin. Elma sirkesi kurabiyenizin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur. Dilerseniz üzüm sirkesi, alıç ya da ayva sirkesi de kullanabilirsiniz.

  Kartopu Kurabiyesi Tarifinin Pişirme Önerisi

  Kurabiyelerinizi kontrollü bir şekilde pişirmeye özellikle üst kısımlarının çok fazla kızarmamasına özen gösterin. Rengi beyaz bir kurabiye olacaktır. Fırınızın üst kısmını son 5 dakika çalıştırabilirsiniz.

  Kartopu Kurabiyesi Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Tereyağı, sıvı yağ, elma sirkesi, pudra şekeri, vanilya ve kabartma tozunu bir kabın içerisinde güzelce karıştırın.

  2. Azar azar un ilave ederek yoğurmaya başlayın. Ele yapışmayan orta sertlikte bir hamur elde edin.

  3. Hazırladığınız hamurdan ceviz büyüklüğünde toplar koparın ve elinizle yuvarlayın. Yağlı kağıt serili fırın tepsisinin üzerine dizin.

  4. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 15 dakika kadar, kontrollü bir şekilde üzerinin çok pembe olmamasına özen göstererek pişirin. Altı hafif pembeleşince pişmiş demektir.

  5. Pişen kurabiyelerinizi fırından çıkarın. İlk sıcaklarını atınca pudra şekerine bulayın ve servis edin. Afiyetler olsun!  Kartopu Kurabiyesi Tarifi

  Ayrılmadan önce Kartopu Kurabiyesi Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Kartopu Kurabiyesi Tarifi Kartopu Kurabiyesi Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Kartopu Kurabiyesi Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Kartopu Kurabiyesi Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Kartopu Kurabiyesi Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Kartopu Kurabiyesi Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Kartopu Kurabiyesi Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Kartopu Kurabiyesi Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Kartopu Kurabiyesi Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Kartopu Kurabiyesi Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Kartopu Kurabiyesi Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Kartopu Kurabiyesi Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Kartopu Kurabiyesi Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Kartopu Kurabiyesi Tarifi istediğinde yeme, Kartopu Kurabiyesi Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Kartopu Kurabiyesi Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Kartopu Kurabiyesi Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Kartopu Kurabiyesi Tarifi Kartopu Kurabiyesi Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Kartopu Kurabiyesi Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Kartopu Kurabiyesi Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Kartopu Kurabiyesi Tarifi

  “Yeterince Kartopu Kurabiyesi Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Kartopu Kurabiyesi Tarifi Kartopu Kurabiyesi Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Kartopu Kurabiyesi Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Kartopu Kurabiyesi Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Kartopu Kurabiyesi Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Kartopu Kurabiyesi Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Kartopu Kurabiyesi Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Kartopu Kurabiyesi Tarifi Kartopu Kurabiyesi Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Kartopu Kurabiyesi Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Kartopu Kurabiyesi Tarifi ister. Kartopu Kurabiyesi Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Kartopu Kurabiyesi Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Kartopu Kurabiyesi Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?