Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Karnıyarık Börek Tarifi

Böreği severiz... Eh karnıyarığı da pek severiz... Öyleyse karnıyarığın şekline böreği talip edelim ve nefis yufkalardan ve kıymalı cevizli lezzetli bir iç harçla harikalar yaratalım istedik.
Minik yarın içine cherry domates ve yeşil biberi de sıkıştırıverelim eh bir de kaşar peyniriyle bütün bu lezzetleri birleştirelim istedik. Ortaya böyle güzeller güzeli bir börek çıkıverdi. Kıymayla kavrulan cevizin o güzel kavruk tadına bayıldık. Eminiz siz de bayılacaksınız.
Çay saatinize nefis bir önerimiz var ve hayal gücünüze kuvvet olsun diyerek, video tarif olarak hazırladık üstelik. Eh hadi afiyetler olsun!

KAÇ KİŞİLİK

8 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaKarnıyarık Börek Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 200 gram kıyma
 • 2 tutam tuz
 • 1 tutam karabiber
 • 1 tutam pul biber
 • 1/2 su bardağı ceviz
 • 1 adet yufka
 • 1 adet sivri biber
 • 4 adet cherry domates
 • 50 gram kaşar
 • 1 adet yumurta (üzerine sürmek için)
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı (üzerine sürmek için)
 • Karnıyarık Börek Tarifinin Pişirme Önerisi

  Daha kızarık olmasını isterseniz sadece yumurta sarısı sürebilirsiniz.

  Karnıyarık Börek Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Zeytinyağını ısınan tavaya ilave edin.

  2. Kıymaları zeytinyağında kavurun. Hafif suyunu salıp geri çeken kıymaları tuz, karabiber ve pul biberle baharatlandırın.

  3. En son cevizleri de ilave edin ve kavurmaya devam edin.

  4. Fırını 160 dereceye ayarlayın.

  5. Bir adet yufkayı 8 adet eşit dilime ayırın.

  6. Ortalarına cevizli harcı ilave edin ve rulo şeklinde kenarları içe doğru kıvırarak sarın.

  7. Fırın tepsisine yağlı kağıt serin ve hazırladığınız börekleri tepsiye dizin.

  8. Tırtıklı bir bıçak yardımıyla böreklerin ortalarına çizik atın.

  9. 8 eş parçaya böldüğünüz domates ve sivri biberleri böreklerin üzerine yerleştirin.

  10. Yumurtayı çırpın ve zeytinyağıyla hafif lezzetlendirin. Böreklerin kenarlarına sürün ve fırında 15-20 dakika pişirin.

  11. Fırından çıkan böreklerinizin üzerine rendelenmiş kaşar ilave edin ve kaşar peynirleri eriyinceye kadar tekrar fırınlayın.

  12. Fırından çıkan böreklerin üzerine toz kırmızı biber serperek renklendirin. İşte bu kadar, afiyet olsun!

  Karnıyarık Börek Tarifinin Servis Önerisi

  Yanına demli bir çay... Daha ne olsun. :)  Karnıyarık Börek Tarifi

  Ayrılmadan önce Karnıyarık Börek Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Karnıyarık Börek Tarifi Karnıyarık Börek Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Karnıyarık Börek Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Karnıyarık Börek Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Karnıyarık Börek Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Karnıyarık Börek Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Karnıyarık Börek Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Karnıyarık Börek Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Karnıyarık Börek Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Karnıyarık Börek Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Karnıyarık Börek Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Karnıyarık Börek Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Karnıyarık Börek Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Karnıyarık Börek Tarifi istediğinde yeme, Karnıyarık Börek Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Karnıyarık Börek Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Karnıyarık Börek Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Karnıyarık Börek Tarifi Karnıyarık Börek Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Karnıyarık Börek Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Karnıyarık Börek Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Karnıyarık Börek Tarifi

  “Yeterince Karnıyarık Börek Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Karnıyarık Börek Tarifi Karnıyarık Börek Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Karnıyarık Börek Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Karnıyarık Börek Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Karnıyarık Börek Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Karnıyarık Börek Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Karnıyarık Börek Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Karnıyarık Börek Tarifi Karnıyarık Börek Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Karnıyarık Börek Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Karnıyarık Börek Tarifi ister. Karnıyarık Börek Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Karnıyarık Börek Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Karnıyarık Börek Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?