Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Karışık Turşu Tarifi

Mutfak kültürümüzün en vazgeçilmezlerinden olan turşuların, herkesin sevgilisi olan versiyonu geliyor: Karışık Turşu.
Herkesin sevgilisi çünkü, hem birbirinden farklı sebzelerin buluşmasıyla ortaya efsane bir lezzet karması çıkıyor. Hem de içinde yer alan sebzelerin çeşitliliği, herkese tercih hakkı yaratıyor. Lahana seven de memnun, domates turşusu seven de ya da kornişon turşusundan vazgeçemeyen de. O yüzden karışık turşu, hem sebzelerin değerlendirilmesi açısından, hem de nefis tadından dolayı, güzel memleketimizde, neredeyse her evde en çok bulunan turşudur. Fazla söze gerek yok, limon mu sirke mi kavgasına hiç girmiyoruz ve turşumuzu kuruyoruz. Haydi afiyetler olsun.

KAÇ KİŞİLİK

2 büyük kavanoz

HAZIRLAMA SÜRESİ

2 saat

PİŞİRME SÜRESİ

1 dakika



Karışık Turşu Tarifi İçin Malzemeler

 • 500 gram biber
 • 2 adet havuç
 • 1 kilogram kornişon salatalık
 • 1/2 adet beyaz lahana
 • 2 adet kapya biber
 • 1 kilogram yeşil domates
 • 3 baş sarımsak
 • 1 tutam maydanoz
 • 1 tatlı kaşığı limon tuzu
 • 4 su bardağı sirke
 • 1 silme yemek kaşığı tuz
 • Karışık Turşu Tarifinin Püf Noktası

  Havuçları ve salatalıkları doğrarken, tırtıklı bir bıçak kullanarak, daha farklı bir sunum yakalayabilirsiniz.

  Karışık Turşu Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Tüm sebzeleri güzelce yıkayın. Genişçe bir kap ya da tencereye; domatesleri, havuçları kırmızı biberleri doğrayın. Biberleri ister bütün olarak, isterseniz de doğrayarak ekleyebilirsiniz. Salatalıklardan büyük olanları doğrayarak, küçükleri ise bütün olarak atabilirsiniz.

  2. Sarımsakları soyun ve üstlerine irice doğrayarak serpiştirin.

  3. Malzemelerin üstünü geçecek kadar su doldurun ve içine 2 su bardağı sirke ilave edin.

  4. Bu şekilde minimum 1 saat sebzeleri sirkeli suda bekletin.

  5. Sonrasında sterilize ettiğiniz kavanozlara, sirkeli suda bekletmiş olduğunuz sebzeleri sıkı sıkı bastırarak yerleştirin.

  6. 2 su bardağı sirke ve yaklaşık 4 su bardağı suyu ve tuzu karıştırın ve kavanoza doldurduğunuz sebzelerin üstüne boşaltın.

  7. Kavanozun en üstüne maydanozları koyun, limon tuzunu da ekleyin ve kavanozların kapaklarını sıkı sıkı kapatın.

  8. Yaklaşık 3 hafta güneş görmeyen bir yerde bekletin. Sonrasında servis edin.



  Karışık Turşu Tarifi

  Ayrılmadan önce Karışık Turşu Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Karışık Turşu Tarifi Karışık Turşu Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Karışık Turşu Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Karışık Turşu Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Karışık Turşu Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Karışık Turşu Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Karışık Turşu Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Karışık Turşu Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Karışık Turşu Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Karışık Turşu Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Karışık Turşu Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Karışık Turşu Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Karışık Turşu Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Karışık Turşu Tarifi istediğinde yeme, Karışık Turşu Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Karışık Turşu Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Karışık Turşu Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Karışık Turşu Tarifi Karışık Turşu Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Karışık Turşu Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Karışık Turşu Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Karışık Turşu Tarifi

  “Yeterince Karışık Turşu Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Karışık Turşu Tarifi Karışık Turşu Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Karışık Turşu Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Karışık Turşu Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Karışık Turşu Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Karışık Turşu Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Karışık Turşu Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Karışık Turşu Tarifi Karışık Turşu Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Karışık Turşu Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Karışık Turşu Tarifi ister. Karışık Turşu Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Karışık Turşu Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Karışık Turşu Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?