Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Karışık Salça Tarifi

Kültürümüzde yemeklerin tadı, tuzu sayılan, kavanozların en çok aranan isimlerinden biri olmuş, en büyük lezzet sırlarından biridir salça. Salçanız ne kadar lezzetliyse, yemeğiniz de o kadar güzelleşir. Hem renk, hem de tat katan sihirli bir malzemedir aynı zamanda. O yüzden en güzelini yapmak için domateslerin, biberlerin en taze olduğu zamanlar dört gözle beklenir. Domatesler sulu sulu olup, biberler etlendiği ve kıpkırmızı olduğu sıvanır kollar, tatlı bir telaşe başlar.
Domatesi de, biberi de ayrı ayrı nefistir. O yüzden her biri için ayrı bir çaba harcanır. Ama ikisinin bir arada oluşu bambaşka bir lezzet hikayesidir aslında. Toplanın hadi, bu kez hem biberin enfes tadını, hem de domatesin o iç ferahlatan lezzetini buluşturduğumuz, ekmeklere sürüp sürüp yiyeceğimiz, yemeklerin tadına tat katacağımız enfes salçalar hazırlıyoruz.
El emeği ve biraz da sabır işin püf noktası. Kavanozlarımız hazırsa başlayalım.

KAÇ KİŞİLİK

1 orta boy kavanoz

HAZIRLAMA SÜRESİ

2 gün

PİŞİRME SÜRESİ

30 dakikaKarışık Salça Tarifi İçin Malzemeler

 • 12 adet kırmızı kapya biber
 • 2 adet kırmızı acı biber
 • 1 kg. pembe domates
 • 2 yemek kaşığı kaya tuzu
 • 1 çay kaşığı kırmızı toz biber
 • Karışık Salça Tarifinin Püf Noktası

  Dilerseniz güneşte kurutmak yerine fırında da salçanızı daha koyu kıvamlı bir hale getirebilirsiniz. Fırında kurutma yöntemini seçerseniz, 100 derecelik fırında 15-20 dakikada bir pişirerek 2 saat içinde salçanızı hazırlayabilirsiniz. Salçanızı saklarken kavanozun üzerine 1 parmak kalınlığında zeytinyağı ilave edin. Böylelikle daha uzun dayanacaktır ve küflenme riski en aza inecektir.

  Karışık Salça Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Kırmızı kapya biberlerin ve acı biberlerin sap kısımlarını çıkarın. Ortadan ikiye bölün ve çekirdek kısımlarını ayıklayın.

  2. Ayıkladıktan sonra iri küpler halinde doğrayın.

  3. Domateslerin sap kısımlarını ve beyaz sert kısımlarını çıkarın, iri küpler halinde doğrayın.

  4. Domates ve biberleri aralarına kaya tuzu serperek orta boy bir tencerenin içerisine aktarın. Kapağını kapatın ve 1-2 gün bu şekilde dinlendirin.

  5. Ardından bir miktar su ekleyin ve kısık ateşte yaklaşık 20 dakika kadar pişmeye bırakın. Çıkan suyunu süzdürün. Bu suyu sebze suyu olarak yemeklerinizde kullanmak üzere bir kavanoza aktararak saklayabilirsiniz.

  6. Ardından hafif ezilen biber ve domatesleri bir blenderın içerisine aktarın. Güzelce karışmalarını ve ezilmelerini sağlayın.

  7. Hazırladığınız püreyi bir tülbentten ya da süzgeçten geçirin. Koyu halde bir püre elde edin.

  8. Elde ettiğiniz püreyi bir temiz tepsinin ya da yayvan bir kabın içerisine güzelce yayın. Üzerini temiz bir tülbent yardımıyla örtün.

  9. Güneş alan bir yere yerleştirin ve ara ara karıştırarak güneşin altında kurumaya bırakın.

  10. Birkaç gün içerisinde kıvam alacak ve lezzetlenecektir. Ardından içerisine damak zevkinize göre toz kırmızı biber ilave edin. Güzelce karıştırın. Kavanozlara aktararak serin ve kuru bir yerde muhafaza ederek keyifle tüketebilirsiniz.  Karışık Salça Tarifi

  Ayrılmadan önce Karışık Salça Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Karışık Salça Tarifi Karışık Salça Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Karışık Salça Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Karışık Salça Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Karışık Salça Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Karışık Salça Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Karışık Salça Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Karışık Salça Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Karışık Salça Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Karışık Salça Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Karışık Salça Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Karışık Salça Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Karışık Salça Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Karışık Salça Tarifi istediğinde yeme, Karışık Salça Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Karışık Salça Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Karışık Salça Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Karışık Salça Tarifi Karışık Salça Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Karışık Salça Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Karışık Salça Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Karışık Salça Tarifi

  “Yeterince Karışık Salça Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Karışık Salça Tarifi Karışık Salça Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Karışık Salça Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Karışık Salça Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Karışık Salça Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Karışık Salça Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Karışık Salça Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Karışık Salça Tarifi Karışık Salça Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Karışık Salça Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Karışık Salça Tarifi ister. Karışık Salça Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Karışık Salça Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Karışık Salça Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?