Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Karamelli Patlamış Mısır Tarifi

Hafta sonu film keyfine şıklık katacak bir atıştırmalık karamelli patlamış mısır tarifi... Cin mısırı diye de bilinen mısır taneleri, derin bir tencerede kızdırılan ayçiçek yağında sallana sallana kızartılıyor. Tuz ilave edilmiyor. Bu işlem için arzuya göre tuzsuz ve yağsız pişirme yapan elektrikli makineler tercih ediliyor. Pıt pıt, birer ikişer patlayan mısırlar derin bir kaseye alınıyor. Ayrı bir yerde ve kısık ateşte toz şeker karamelize ediliyor. Şekersiz çiğ krema ilavesiyle parlaklık ve lezzet kazanıyor. İkisi bir araya geldiğinde ortaya muhteşem bir atıştırmalık çıkıyor.
En sevdiğiniz filmi seçin, toplayın tüm aile fertlerini bir araya. Çıtırdatıyoruz bu akşam.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaKaramelli Patlamış Mısır Tarifi İçin Malzemeler

 • Karamel karışımı için

 • 3/4 su bardağı toz şeker
 • 1/4 su bardağı su
 • 2 damla limon suyu
 • 75 ml. şekersiz çiğ krema
 • Patlamış mısırlar için

 • 1/2 su bardağı mısır (cin mısırı)
 • 4 yemek kaşığı ayçiçek yağı
 • Karamelli Patlamış Mısır Tarifinin Püf Noktası

  Mısırların taze ve kuru olmasına özen gösterin.Karamel hazırlığında toz şekeri yakmadan kahverengi bir renk alana kadar pişirmeye özen gösterin. Erimeye başlayan toz şekeri karıştırmayın, kabın kenarlarına bulaştırmayın.Krema eklediğiniz zaman erimiş toz şeker köpürmeye başlayacaktır, oldukça sıcak olan karamelin ocak ve elinize yapışmamasına dikkat edin. Bu nedenle derin ve çelik bir sos kabı kullanın.Karameli kapağı kapalı cam bir kavanozda 10-15 gün süresince buzdolabında rahatlıkla muhafaza edebilir, diğer tariflerinizde de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

  Karamelli Patlamış Mısır Tarifinin Pişirme Önerisi

  Cin mısırlarını yağsız ve tuzsuz olarak patlamış mısır makinesinde patlattıktan sonra da karamel harcıyla harmanlayabilirsiniz.

  Karamelli Patlamış Mısır Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Ayçiçek yağını derin ve ince tabanlı bir tencerede kızdırın. Cin mısırlarını tencereye aktarın. Kapağını kapattığınız tencereyi aralarda sallayarak mısırları patlatın.

  2. Patlayan mısırları derin bir karıştırma kabına alın. Kenarda, köşede kalan patlamayan ve yanık mısır tanelerini tek tek ayıklayın.

  3. Patlamış mısırların üzerini süsleyecek karameli hazırlamak için; toz şeker, su ve taze sıkılmış limon suyunu sos tenceresine alın.

  4. Sos kabını aralarda sallayarak karıştırıp eriyen toz şekerin kısık ateşte karamelize olmasını sağlayın.

  5. Rengi koyulaşan ve kısık ateşte pişirmeye devam ettiğiniz karamel karışımına son olarak krema katıp hızlıca karıştırın.

  6. Kısık ateşte 2 dakika kadar pişirdiğiniz karamel karışımını ocaktan alın. Bir tepsiye serdiğiniz yağlı kağıt ya da derin bir kaseye aldığınız patlamış mısırların üzerine gezdirip harmanladıktan sonra sevdiklerinizle paylaşın.

  Karamelli Patlamış Mısır Tarifinin Servis Önerisi

  Patlamış mısırları çıtırlığını koruması adına taze taze tüketin.  Karamelli Patlamış Mısır Tarifi

  Ayrılmadan önce Karamelli Patlamış Mısır Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Karamelli Patlamış Mısır Tarifi Karamelli Patlamış Mısır Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Karamelli Patlamış Mısır Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Karamelli Patlamış Mısır Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Karamelli Patlamış Mısır Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Karamelli Patlamış Mısır Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Karamelli Patlamış Mısır Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Karamelli Patlamış Mısır Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Karamelli Patlamış Mısır Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Karamelli Patlamış Mısır Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Karamelli Patlamış Mısır Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Karamelli Patlamış Mısır Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Karamelli Patlamış Mısır Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Karamelli Patlamış Mısır Tarifi istediğinde yeme, Karamelli Patlamış Mısır Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Karamelli Patlamış Mısır Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Karamelli Patlamış Mısır Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Karamelli Patlamış Mısır Tarifi Karamelli Patlamış Mısır Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Karamelli Patlamış Mısır Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Karamelli Patlamış Mısır Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Karamelli Patlamış Mısır Tarifi

  “Yeterince Karamelli Patlamış Mısır Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Karamelli Patlamış Mısır Tarifi Karamelli Patlamış Mısır Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Karamelli Patlamış Mısır Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Karamelli Patlamış Mısır Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Karamelli Patlamış Mısır Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Karamelli Patlamış Mısır Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Karamelli Patlamış Mısır Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Karamelli Patlamış Mısır Tarifi Karamelli Patlamış Mısır Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Karamelli Patlamış Mısır Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Karamelli Patlamış Mısır Tarifi ister. Karamelli Patlamış Mısır Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Karamelli Patlamış Mısır Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Karamelli Patlamış Mısır Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?