Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi

Kilosunu kontrol altında tutmak isteyenler, şu sıralar diyette olanlar, sağlıklı yaşamaya başlayanlar, şekerden uzak duranlar, pratik bir tatlı arayışında olanlar! Hepinizi bir tarifin başına davet ediyoruz. Her birinizin yüzünü güldürecek, yapımının pratikliğiyle kalbinizi çalacak nefis bir fikrimiz var. Şekerini muz ve hurmadan alan, yulafın undan rol çalıp muffinlere kıvam verdiği bu tarif, özellikle sabah kahvaltılarına ve çay saatlerine pek yakışıyor.
Sabah kalkıp tüm malzemeleri bir blenderın içerisine atıyor, ardından fırınlıyoruz. Biz hazırlanana kadar ya da diğer işlerimizi halledene kadar o fırında uslu uslu pişiyor. Ardından bir bardak çay, kahve ya da sütle afiyetle yeniyor. Dilerseniz siz onu bir gece önceden hazırlayıp, sabah ya da ara öğünlerinizde afiyetle tüketmek adına pişirebilirsiniz.
Öyleyse, şimdiden afiyet olsun.

KAÇ KİŞİLİK

8 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaKahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 adet orta boy muz
 • 1 su bardağı süt
 • 1,5 su bardağı yulaf ezmesi
 • 10 adet hurma
 • 2 yemek kaşığı toz badem
 • 1 çay kaşığı tarçın
 • Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifinin Püf Noktası

  Üzerlerine minik miktarlarda süt ilave etmek muffinlerinize daha yumuşacık bir kıvam verecektir. Dilerseniz tatlandırmak için içerisine pekmez ya da bal da ilave edebilirsiniz. Dilediğiniz kuruyemişi, meyveyi de ekleyerek lezzetine lezzet katabilirsiniz.

  Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Hurmalarınızın çekirdeklerini çıkarın. Eğer çok sertlerse sıcak suyun içerisinde 10 dakika kadar bekleterek yumuşatın.

  2. Muz, hurma ve sütü blenderın içerisine aktarın. Hurmalar ve muzlar iyice ezilene kadar karıştırın.

  3. Ardından yulaf ve diğer tüm malzemeleri ilave ederek güzelce karıştırın.

  4. Muffin kaplarını sıvı yağ ya da tereyağı yardımıyla güzelce yağlayın. Kağıt muffin kaplarını yerleştirin.

  5. Hazırladığınız karışımı kaşık yardımıyla kaplara pay edin. Her birinde 1 parmak boşluk kalacak şekilde doldurun.

  6. Üzerlerine birkaç damla süt ilave edin. 180 derecede ısıtılmış fırında 15-20 dakika kadar pişirin.

  7. Çıkarıp oda sıcaklığında dinlendirdikten sonra afiyetle tüketin.  Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi

  Ayrılmadan önce Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi istediğinde yeme, Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi

  “Yeterince Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi ister. Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Kahvaltılık Muzlu Muffin Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?