Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Kabaklı Falafel Tarifi

Kabaklı Falafel Tarifi

Nohut köftesinin en güzel halini, dürümünü, sebzelisini paylaştık. Çünkü nohut köftesi, falafel bir anda kalbimizin en ortasında kendine yer buldu. Aslında yakın komşularımızın mutfağına ait bu lezzet topları, komşuda pişer bize de düşer mantığı ile seve seve misafir ettiğimizi kabul ediyoruz.
Kabaklısı ile lezzeti nirvanaya taşıyoruz, sebebi yazın en güzel sebzelerinden kabak ve dereotunun uyumunu falafelle birleştirmek istememiz. Nohutun pürüzsüz dokusu rendelenmiş kabak ve dereotu ile lezzetleniyor. Mücver ile falafelin lezzet ortaklığı da diyebiliriz.
Şimdi bu lezzeti denemek hem çok kolay hem de garantili. Lezzetin böylesinin midemizde yeri, gönlümüzde bir parçası var.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

10 dakikaKabaklı Falafel Tarifi İçin Malzemeler

 • 1 su bardağı nohut (haşlanmış)
 • 2 adet kabak
 • 1 yemek kaşığı tuz
 • 1 demet dereotu
 • 1 çay kaşığı kimyon
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 2-3 yemek kaşığı un
 • 1 kase galeta unu
 • 1 adet yumurta sarısı
 • Kabaklı Falafel Tarifinin Püf Noktası

  Buzdolabında bekletmek falafel toplarının kızarırken dağılmasını engelleyecektir.

  Kabaklı Falafel Tarifinin Pişirme Önerisi

  Dilerseniz yağlı kağıt üzerinde fırında da pişirebilirsiniz.

  Kabaklı Falafel Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Nohutları bir gece önceden haşlayın.

  2. Kabakları rendeleyin ve bir kaşık unla karıştırın.

  3. Nohutları ezin ve kabaklarla birleştirin.

  4. Baharatları ekleyin ve yoğurun, un ilave etmeniz gerekiyorsa ilave edin. Bu kıvam, ellerinize yapışmayan ancak, çok sert olmayan bir kıvamı olmalı. En son dereotunu kıyarak ilave edin.

  5. Elinizde yuvarlayın ve top top dizerek, buzdolabında dinlendirin.

  6. Kızartma yağını iyice kızdırın. Falafel toplarını yumurta sarısı ve galeta ununa bulayıp, kızartın. İşte bu kadar, afiyet olsun!

  Kabaklı Falafel Tarifinin Servis Önerisi

  Yoğurtlu ve taze yeşillikli bir sos ile değmeyin keyfinize.  Kabaklı Falafel Tarifi

  Ayrılmadan önce Kabaklı Falafel Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Kabaklı Falafel Tarifi Kabaklı Falafel Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Kabaklı Falafel Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Kabaklı Falafel Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Kabaklı Falafel Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Kabaklı Falafel Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Kabaklı Falafel Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Kabaklı Falafel Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Kabaklı Falafel Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Kabaklı Falafel Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Kabaklı Falafel Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Kabaklı Falafel Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Kabaklı Falafel Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Kabaklı Falafel Tarifi istediğinde yeme, Kabaklı Falafel Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Kabaklı Falafel Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Kabaklı Falafel Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Kabaklı Falafel Tarifi Kabaklı Falafel Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Kabaklı Falafel Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Kabaklı Falafel Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Kabaklı Falafel Tarifi

  “Yeterince Kabaklı Falafel Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Kabaklı Falafel Tarifi Kabaklı Falafel Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Kabaklı Falafel Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Kabaklı Falafel Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Kabaklı Falafel Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Kabaklı Falafel Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Kabaklı Falafel Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Kabaklı Falafel Tarifi Kabaklı Falafel Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Kabaklı Falafel Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Kabaklı Falafel Tarifi ister. Kabaklı Falafel Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Kabaklı Falafel Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Kabaklı Falafel Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler