Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Ispanaklı Makarna Tarifi

Kim sevmez ki makarnayı?
Çocukluğumuzdan başlayıp büyüdükçe başka ne şekil de yapılabilir diye düşünüp her makarna gününden farklı lezzetler çıkaranlarımız yok değildir. Ben de bu kadar güzel olacağını bilmeden bi` tarif çıkarmış oldum.
Çeşit çeşit yapılabilen makarnayı bir de böyle bol sebzeli benim usulüm denemenizi öneririm.

KAÇ KİŞİLİK

2 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaIspanaklı Makarna Tarifi İçin Malzemeler

 • 0,5 paket makarna (yüksük)
 • 2 litre su (kaynamış)
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • Sosu için

 • 1 adet kapya biber
 • 4 adet yeşil biber
 • 1 adet havuç (orta boy)
 • 2 adet domates (orta boy)
 • 15-20 yaprak ıspanak
 • 0,5 çay kaşığı taze çekilmiş karabiber
 • 0,5 çay kaşığı pul biber
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 tatlı kaşığı tereyağı
 • Ispanaklı Makarna Tarifinin Püf Noktası

  Bu makarnaya asıl lezzetini veren pembe domateslerdir. Elinizde varsa başka domates kullanmamanızı öneririm.

  Ispanaklı Makarna Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Makarnayı haşlamak için suyumuzu kayanatalım. Kaynayan suyun içine istediğimiz miktar da tuzu atıp makarnaları ilave edelim.

  2. Makarna pişirme süresini kendi damak tadımıza göre ayarlayalım.

  3. Kapya biberlerimizi ve yeşil biberlerimizi zeytin yağında biraz soteleyelim. Sertliği gidip kızarmaya başlayan biberlerin üzerine havucu ekleyelim.

  4. Havuçlarımızı 1-2 dakika soteleyip üzerine doğramış olduğumuz domatesleri ekleyelim.

  5. Dometeslerle pişmesi için sos tenceremizin  2-3 dakika kapağını kapatalım.

  6. Yıkayıp hazırlamış olduğumuz ıspanakları sosumuzun içine bırakalım .

  7. Tuz karabiber ve pul biber atıp pişen sosumuza tereyağını ekleyelim  ve eritip ocaktan alalım.

  8. Haşlanan makarnalarımızı sos ile birleştirelim ve bekletmeden servis edelim.

  9. Yoğurt ile yemeniz tavsiyemdir  güzel bi uyum yakalıyorsunuz. Afiyet olsun.  Ispanaklı Makarna Tarifi

  Ayrılmadan önce Ispanaklı Makarna Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Ispanaklı Makarna Tarifi Ispanaklı Makarna Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Ispanaklı Makarna Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Ispanaklı Makarna Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Ispanaklı Makarna Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Ispanaklı Makarna Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Ispanaklı Makarna Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Ispanaklı Makarna Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Ispanaklı Makarna Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Ispanaklı Makarna Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Ispanaklı Makarna Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Ispanaklı Makarna Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Ispanaklı Makarna Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Ispanaklı Makarna Tarifi istediğinde yeme, Ispanaklı Makarna Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Ispanaklı Makarna Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Ispanaklı Makarna Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Ispanaklı Makarna Tarifi Ispanaklı Makarna Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Ispanaklı Makarna Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Ispanaklı Makarna Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Ispanaklı Makarna Tarifi

  “Yeterince Ispanaklı Makarna Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Ispanaklı Makarna Tarifi Ispanaklı Makarna Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Ispanaklı Makarna Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Ispanaklı Makarna Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Ispanaklı Makarna Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Ispanaklı Makarna Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Ispanaklı Makarna Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Ispanaklı Makarna Tarifi Ispanaklı Makarna Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Ispanaklı Makarna Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Ispanaklı Makarna Tarifi ister. Ispanaklı Makarna Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Ispanaklı Makarna Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Ispanaklı Makarna Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?