Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

İncir Marmelatı Tarifi

İncir Marmelatı Tarifi

Sabah kahvaltılarınızın rengi reçeller, marmelatlar... Eriği, kayısısı, portakalı, vişnesiyle adeta renk cümbüşünü kahvaltı sofranıza getiriyor.
Biz en çok inciri sevdik... Bazı meyveleri seralarda yetiştirmek pek mümkünken, incir tam bir sene bekletiyor bizi. Çıkar çıkmaz soluğu marketlerde alıyoruz. Bütün incirleri yiyebilme potansiyelini fazlaca görüp dolduruyoruz torbaya beşer, onar incirleri...
Eh kalıyor haliyle... Çabukcak bozuluyor. O dayanamayıp fazla fazla aldığımız incirleri değerlendirmenin en güzel yolu kışa saklamak bizce. Çünkü gerçekten çok özlüyoruz. Bu fikir bizden, incir marmelatını kaynatmak bizden olsun. Afiyetler

KAÇ KİŞİLİK

1 küçük kavanoz

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaİncir Marmelatı Tarifi İçin Malzemeler

 • 10-12 adet incir
 • 1 yemek kaşığı esmer şeker
 • 1 çay kaşığı tarçın
 • 1 adet yıldız anason (arzuya göre)
 • İncir Marmelatı Tarifinin Püf Noktası

  Marmelatın suyunu iyice çekmesi dayanıklılığı için gereklidir.

  İncir Marmelatı Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. İncirlerin kabuklarını soyun.

  2. Gelişigüzel doğrayın ve pişirmek için kullanılacak derin tencereye ekleyin.

  3. Esmer şekeri de ilave edin ve kaynamaya bırakın.

  4. Yıldız anasonu ilave edin ve tarçınla aromalandırın.

  5. 2-3 dakika sonra yıldız anasonu tatlı kaşığı yardımıyla marmelatın içinden çıkarın.

  6. Suyunu hafif çekene kadar kaynatmaya devam edin.

  7. Suyunu çekince kavanoza doldurup, oda sıcaklığına gelinceye kadar soğutun. Soğuyunca ağzını kapatın ve işte bu kadar, afiyet olsun!  İncir Marmelatı Tarifi

  Ayrılmadan önce İncir Marmelatı Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce İncir Marmelatı Tarifi İncir Marmelatı Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları İncir Marmelatı Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates İncir Marmelatı Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği İncir Marmelatı Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler İncir Marmelatı Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla İncir Marmelatı Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla İncir Marmelatı Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla İncir Marmelatı Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla İncir Marmelatı Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri İncir Marmelatı Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla İncir Marmelatı Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak İncir Marmelatı Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa İncir Marmelatı Tarifi istediğinde yeme, İncir Marmelatı Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. İncir Marmelatı Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada İncir Marmelatı Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar İncir Marmelatı Tarifi İncir Marmelatı Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, İncir Marmelatı Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman İncir Marmelatı Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  İncir Marmelatı Tarifi

  “Yeterince İncir Marmelatı Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte İncir Marmelatı Tarifi İncir Marmelatı Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, İncir Marmelatı Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda İncir Marmelatı Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden İncir Marmelatı Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  İncir Marmelatı Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir İncir Marmelatı Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. İncir Marmelatı Tarifi İncir Marmelatı Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri İncir Marmelatı Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi İncir Marmelatı Tarifi ister. İncir Marmelatı Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda İncir Marmelatı Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok İncir Marmelatı Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?