Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

İliçli Börek Tarifi

İliçli Börek Tarifi

Tokat`ın en sevilen tatlarından biri olan iliçli börekle tanıştıracağız sizleri. Un, su ve tuzla çabucak hazırlanan bir hamur minik bezelerine ayrılıyor. Ardından bezeler açılıyor, pişiriliyor ve rulo biçiminde sarılıyor. İnce ince kesiliyor, diğer adıyla iliçlerine ayrılıyor. Hamurla kapatılıp, yeniden pişiriliyor. Ortaya gelenek ve emek kokan iliçli börek çıkıyor.
Bu tat, sofralarınızdan daha fazla uzak kalmamalı. Doğru mutfağa.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaİliçli Börek Tarifi İçin Malzemeler

 • 4,5 su bardağı un
 • 2,5 su bardağı su
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 2 su bardağı sıvı yağ
 • İliçli Börek Tarifinin Pişirme Önerisi

  Dilerseniz içine peynir de ilave edebilirsiniz.

  İliçli Börek Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Un ve tuzu elekten geçirin, bir kabın içine alın.

  2. Malzemelerin orta kısmını açın ve içerisine suyu ilave edin.

  3. Ardından tüm malzemeler bütünleşene kadar güzelce yoğurun.

  4. Ardından hamurun 1/4`ünü alıp, içinden minik bezeler kopartarak açın.

  5. Açtığınız bezeleri tavada arkalı önlü pişirin. Ardından rulo haline getirip ince ince kesin.

  6. Geriye kalan hamurun yarısını hafifçe açın, içine elde ettiğiniz ince yufkaları ekleyin. Üzerini geriye kalan hamurla kapatın.

  7. Tavanızı hafifçe yağlayın ve arkalı önlü bir biçimde böreğinizi pişirin.

  8. Piştiğinde çıkarıp sıcak sıcak yiyin.  İliçli Börek Tarifi

  Ayrılmadan önce İliçli Börek Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce İliçli Börek Tarifi İliçli Börek Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları İliçli Börek Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates İliçli Börek Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği İliçli Börek Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler İliçli Börek Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla İliçli Börek Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla İliçli Börek Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla İliçli Börek Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla İliçli Börek Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri İliçli Börek Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla İliçli Börek Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak İliçli Börek Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa İliçli Börek Tarifi istediğinde yeme, İliçli Börek Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. İliçli Börek Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada İliçli Börek Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar İliçli Börek Tarifi İliçli Börek Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, İliçli Börek Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman İliçli Börek Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  İliçli Börek Tarifi

  “Yeterince İliçli Börek Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte İliçli Börek Tarifi İliçli Börek Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, İliçli Börek Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda İliçli Börek Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden İliçli Börek Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  İliçli Börek Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir İliçli Börek Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. İliçli Börek Tarifi İliçli Börek Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri İliçli Börek Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi İliçli Börek Tarifi ister. İliçli Börek Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda İliçli Börek Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok İliçli Börek Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler