Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Hurmalı Lokum Tarifi

Hurmalı Lokum Tarifi

İçinde rafine şeker yok! Her ısırıkta bal, ceviz, tarçın ve hurmanın muhteşem uyumuna tanıklık edeceğiniz, enerji dolu bir lezzet var. Çayın yanına atıştırabileceğiniz, spor yapanların öncesinde ya da sonrasında enerji almak için tüketebileceği, diyet yapanların minik bir tatlı kaçamağı yapabileceği bir lezzet olur kendisi. Dileyenler onu bolca yapıp dolapta kapalı bir kutunun içerisinde uzunca bir süre saklayabilir.
Lokum tadında bu topların içerisine farklı kuru yemişler ekleyebilir, lezzetine de lezzet katabilirsiniz. Çaylarınız kahveleriniz hazırsa sadece 10 dakikada hazırlayabileceğiniz tarifimize alalım sizi. Şimdiden ellerinize sağlık.

KAÇ KİŞİLİK

20 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

10 dakikaHurmalı Lokum Tarifi İçin Malzemeler

 • 25 adet hurma
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1,5 çay bardağı ceviz içi (toz halde)
 • 1 çay kaşığı tarçın
 • 1 su bardağı hindistan cevizi
 • 2 yemek kaşığı kakao
 • 1,5 çay bardağı su
 • Hurmalı Lokum Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Hurmaların çekirdeklerini çıkarın ve sıcak suyun içerisinde bekletin.

  2. Ardından hurmaları suyla birlikte blenderdan geçirerek püre haline getirin.

  3. Ardından içerisine bal, ceviz, kakao ilave ederek güzelce karıştırın.

  4. Hazırladığınız harçtan ceviz büyüklüğünde toplar elde edin ve Hindistan cevizine bulayın. Ardından servis edin.

  Hurmalı Lokum Tarifinin Servis Önerisi

  Dilerseniz çikolatayla kaplayabilir, Antep fıstığıyla süsleyerek de servis edebilirsiniz.  Hurmalı Lokum Tarifi

  Ayrılmadan önce Hurmalı Lokum Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Hurmalı Lokum Tarifi Hurmalı Lokum Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Hurmalı Lokum Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Hurmalı Lokum Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Hurmalı Lokum Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Hurmalı Lokum Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Hurmalı Lokum Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Hurmalı Lokum Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Hurmalı Lokum Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Hurmalı Lokum Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Hurmalı Lokum Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Hurmalı Lokum Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Hurmalı Lokum Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Hurmalı Lokum Tarifi istediğinde yeme, Hurmalı Lokum Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Hurmalı Lokum Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Hurmalı Lokum Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Hurmalı Lokum Tarifi Hurmalı Lokum Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Hurmalı Lokum Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Hurmalı Lokum Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Hurmalı Lokum Tarifi

  “Yeterince Hurmalı Lokum Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Hurmalı Lokum Tarifi Hurmalı Lokum Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Hurmalı Lokum Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Hurmalı Lokum Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Hurmalı Lokum Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Hurmalı Lokum Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Hurmalı Lokum Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Hurmalı Lokum Tarifi Hurmalı Lokum Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Hurmalı Lokum Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Hurmalı Lokum Tarifi ister. Hurmalı Lokum Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Hurmalı Lokum Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Hurmalı Lokum Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?