Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Huni Keki Tarifi

Orijinal adı ``Funnel Cake`` olan tatlımız Kuzey Amerika’da popüler olan ve aslında mayasız hazırlanan bir donut türüdür. Un, süt, yumurta ve az miktarda şekerle hazırlanan hamurun bir huni yardımıyla kızgın yağın içerisine dairesel hareketlerle aktarılarak kızartılmasıyla hazırlanır. Bu yüzden de huni kek ismini almıştır.
Şekil olarak çok eğlenceli görünen bu tatlıyı hazırlaması da pişirmesi de çok kolay. Evde bulunan malzemelerle sadece yarım saat içerisinde hazırlayabilirsiniz. Üstelik hamurunda çok az şeker bulunduğundan, üzerini süsleyeceğiniz malzemeyi seçerken cesur davranabilirsiniz. Yalnızca pudra şekeriyle bile oldukça lezzeti olan bu tatlıyı, reçel ya da çikolata sosuyla birlikte afiyetle tüketebilirsiniz.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaHuni Keki Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 su bardağı un
 • 1 su bardağı süt
 • 2 adet yumurta
 • 1 yemek kaşığı şeker
 • 2 yemek kaşığı limon suyu
 • 1/2 paket kabartma tozu
 • 1 paket vanilya
 • 1/2 adet rendelenmiş limon kabuğu
 • Kızartmak için

 • 1 su bardağı sıvı yağ
 • Üzeri için

 • 2 yemek kaşığı pudra şekeri
 • 1/2 adet rendelenmiş limon kabuğu
 • Huni Keki Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Yumurtaları derin bir kabın içine kırın.

  2. Üzerine şekeri ekleyin. Yumurta ve şekeri çırpma teliyle güzelce çırpın.

  3. Yumurta-şeker karışımına süt, un, kabartma tozu, vanilya ve limon kabuğu rendesini ekleyin ve güzelce karıştırın.

  4. Sıvı yağı derin bir tavada kızdırın.

  5. Akışkan kıvamdaki hamurunuzu bir huniye ya da ucunu bir parça keserek delik açtığınız buzdolabı poşetine koyarak kızgın yağın içerisine dairesel olarak akıtın ve iki tarafını güzelce kızartın.

  6. Hamurları kağıt havlu üzerine alarak fazla yağından arındırın.

  7. Üzerine pudra şekeri ve limon kabuğu rendesi serptiğiniz huni keklerini afiyetle tüketin.

  Huni Keki Tarifinin Servis Önerisi

  Keklerinizi üzerlerine tarçın serperek, reçel ya da çikolata sosu ekleyerek ikram edebilirsiniz.  Huni Keki Tarifi

  Ayrılmadan önce Huni Keki Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Huni Keki Tarifi Huni Keki Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Huni Keki Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Huni Keki Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Huni Keki Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Huni Keki Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Huni Keki Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Huni Keki Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Huni Keki Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Huni Keki Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Huni Keki Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Huni Keki Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Huni Keki Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Huni Keki Tarifi istediğinde yeme, Huni Keki Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Huni Keki Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Huni Keki Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Huni Keki Tarifi Huni Keki Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Huni Keki Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Huni Keki Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Huni Keki Tarifi

  “Yeterince Huni Keki Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Huni Keki Tarifi Huni Keki Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Huni Keki Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Huni Keki Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Huni Keki Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Huni Keki Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Huni Keki Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Huni Keki Tarifi Huni Keki Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Huni Keki Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Huni Keki Tarifi ister. Huni Keki Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Huni Keki Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Huni Keki Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?