Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi

Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi

Türk mutfağının hatrı sayılır mezelerini düşündüğümüzde en kıvamlısı, en yoğun ve güçlü aromalısı şüphesiz humustur. Nohut ve tahinin göz dolduran, parmak ısırtan uyumundan bahsetmiyoruz bile.
Bu sefer humusu, Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden sucuk ve hellim peyniriyle, ekşi mayalı ekmeğin üzerinde buluşturduk. Bu buluşma bize ilk ısırıkta devlerin buluşması anca böyle olurmuş dedirtti.
Kızaran sucuğun yağında hafif ısınan ve kızaran ekşi mayalı ekmek ise lezzeti iyice yukarılara çıkarttı. Biz bu devlerin buluşmasına şapka çıkarttık. Sizin için de video tarifi şuraya bıraktık. Şimdiden afiyetler olsun.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

5 dakikaHumus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi İçin Malzemeler

 • 300 gram nohut (haşlanmış, ayıklanmış)
 • 3 yemek kaşığı tahin
 • 2 diş sarımsak
 • 1 çay kaşığı kimyon
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 2 yemek kaşığı limon suyu
 • 1,5 su bardağı zeytinyağı
 • 100 gram hellim peyniri
 • 1 tatlı kaşığı tereyağı (sucuğu kızartmak için, opsiyonel)
 • 16 dilim sucuk
 • 4 dilim ekşi mayalı ekmek
 • Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifinin Püf Noktası

  Humusun kıvamını ayarlamak için ekstra zeytinyağı ilave edebilirsiniz.

  Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Nohutları haşlayın ve kabuklarını ayıklayın.

  2. Ayıklanan nohutları, tahin, sarımsak, kimyon, tuz, karabiber ve zeytinyağının bir kısmını blenderdan geçirerek püre kıvamıne getirin.

  3. Kıvamı seyreltmek için kalan zeytinyağını da ilave edin ve humusunuzu bir kaba alıp buzdolabında dinlendirin.

  4. Helim peynirlerinizi orta boy olacak şekilde küp küp doğrayın.

  5. Tavada hellimleri kızartın.

  6. Sucuğa dilerseniz tereyağı ilave edebilir veya yağsız da pişirebilirsiniz.

  7. Ekşi mayalı ekmeklerinizi, sucuğu pişirdiğiniz tavada ısıtın.

  8. Sucuğun yağıyla lezzetini ikiye katlayan ekmeklerin üzerine hazırladığınız humusu sürün. Sucukları humusun üzerine yerleştirin ve hellim peynirlerini de sucukların üzerine yerleştirin.

  9. Hellim peynirlerinin üzerine aroma vermesi için taze kekik ilave edebilirsiniz. İşte bu kadar, afiyet olsun!

  Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifinin Servis Önerisi

  Dilerseniz taze kekik, jülyen doğranmış kırmızı kapya biber ilave ederek sunumunuzu zenginleştirebilirsiniz.  Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi

  Ayrılmadan önce Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi istediğinde yeme, Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi

  “Yeterince Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi ister. Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Humus Yatağında Sucuk & Hellim Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?