Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Haşhaşlı Çörek Tarifi

Haşhaşlı Çörek Tarifi

Az malzemeli, bol maharetli çörek tarifimiz var! Dışı çıtır çıtır içi yumuşacık sünger gibi oldukça lezzetli. Püf noktalarıyla yumuşacık hamurumuzu hazırlayalım. Haşhaşlı çörek tarifi, özellikle bayramlarda kalabalık bir aile için enfes bir tarif. Burnumuza haşhaş kokuları gelmeye başladı bile. Buyurun önce mutfağımızı daha sonra ailemizi şenlendirelim. Şimdiden ellerinize sağlık.

KAÇ KİŞİLİK

1 büyük tepsi

HAZIRLAMA SÜRESİ

1 saat

PİŞİRME SÜRESİ

40 dakikaHaşhaşlı Çörek Tarifi İçin Malzemeler

 • 10 su bardağı un
 • 1 yemek kaşığı kuru maya
 • 1 tatlı kaşığı şeker
 • 2 tatlı kaşığı tuz
 • 1 su bardağı haşhaş
 • 1 su bardağı sıvı yağ
 • 4 su bardağı su
 • Haşhaşlı Çörek Tarifinin Püf Noktası

  Hamur ne kadar yumuşak olursa çöreğinizin içi o kadar yumuşak ve dışı çıtır olur o yüzden daha çok ele yapışan kıvamda bir hamur hazırlamaya çalışın. Elinize yapışmaması için de elinizi yağlayabilirsiniz . Ayrıca una kattığınız su el yakmayacak sıcaklıkta bir ılık su olmalıdır.

  Haşhaşlı Çörek Tarifinin Pişirme Önerisi

  Fırın sıcaklığında hamurumuz daha güzel mayalanacaktır.

  Haşhaşlı Çörek Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Maya, şeker ve 1 çay bardağı suyu karıştıralım ve 5-10 dk mayanın aktifleşmesi için bekleyelim.

  2. Üzerine unu eleyelim ve tuzu ilave edelim.

  3. Azar azar su ilave edelim ve ele yapışan yumuşak kıvamlı bir hamur elde edelim. Üzerini streçle kaplayalım ve havlu örtelim. 1 saat mayalanmaya bırakalım.

  4. Tezgaha biraz yağ dökelim ve elimizi de yağlayalım. Hamuru yağlı tezgaha dökelim ve elimizle büyük bir dikdörtgen olacak şekilde açalım.

  5. Üzerine karıştırdığımız haşhaşla sıvı yağ karışımını dökelim ve her yerine yayalım. 4 e bölelim ve parçaları üst üste koyalım.

  6. Bir miktar daha elimizle genişleterek açalım ve her bir parçası işaret ve başparmağımız arası uzunlukta olacak şekilde ortadan ikiye keselim.

  7. Böldüğümüz bir parçanın kısa olan kenarını şerit olacak şekilde uzun keselim.

  8. İki tarafından ters yönde buralım ve tepsinin kısa kenarına yerleştirelim. Diğerleri içinde aynı şekilde yapıp tüm tepsiyi dolduralım.

  9. Üzerine yumurta sarısı sürelim ve ortadan ikiye keselim. 100 derecede ısıttığımız fırını kapatalım ve tepsiyi fırına yerleştirelim.

  10. 20 dk mayalanması için bekleyelim. Ardından tepsiyi fırından çıkarıp fırını 180 dereceye ayarlayalım.

  11. Isınmış olan fırına tepsimizi yerleştirelim ve yaklaşık 40 dk üzeri kızarana kadar pişirelim. Afiyet olsun.

  Haşhaşlı Çörek Tarifinin Servis Önerisi

  İstediğiniz bir reçelle servis edebilirsiniz.  Haşhaşlı Çörek Tarifi

  Ayrılmadan önce Haşhaşlı Çörek Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Haşhaşlı Çörek Tarifi Haşhaşlı Çörek Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Haşhaşlı Çörek Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Haşhaşlı Çörek Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Haşhaşlı Çörek Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Haşhaşlı Çörek Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Haşhaşlı Çörek Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Haşhaşlı Çörek Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Haşhaşlı Çörek Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Haşhaşlı Çörek Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Haşhaşlı Çörek Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Haşhaşlı Çörek Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Haşhaşlı Çörek Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Haşhaşlı Çörek Tarifi istediğinde yeme, Haşhaşlı Çörek Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Haşhaşlı Çörek Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Haşhaşlı Çörek Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Haşhaşlı Çörek Tarifi Haşhaşlı Çörek Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Haşhaşlı Çörek Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Haşhaşlı Çörek Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Haşhaşlı Çörek Tarifi

  “Yeterince Haşhaşlı Çörek Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Haşhaşlı Çörek Tarifi Haşhaşlı Çörek Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Haşhaşlı Çörek Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Haşhaşlı Çörek Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Haşhaşlı Çörek Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Haşhaşlı Çörek Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Haşhaşlı Çörek Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Haşhaşlı Çörek Tarifi Haşhaşlı Çörek Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Haşhaşlı Çörek Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Haşhaşlı Çörek Tarifi ister. Haşhaşlı Çörek Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Haşhaşlı Çörek Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Haşhaşlı Çörek Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler