Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Hamur Kızartması Tarifi

Çay saati ve tüm ailenin bir arada toplandığı sabah kahvaltıları için kısa sürede hazırlayabileceğiniz bir tarif hamur kızartması. Az sayıda malzemeyle hazırlanan ekmek hamurları, peynirli iç harçla doldurulduktan sonra hafif bir renk alana kadar derin yağda kızartılıyor.

KAÇ KİŞİLİK

12 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

40 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaHamur Kızartması Tarifi İçin Malzemeler

 • Hamuru için

 • 1 adet küçük boy yumurta
 • 3 yemek kaşığı yoğurt
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı karbonat
 • 2,5 su bardağı un
 • Kızartmak için

 • 2 su bardağı ayçiçek yağı
 • Peynirli iç harcı için

 • 200 gram yağsız beyaz peynir (ya da lor peyniri)
 • 1/2 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri
 • 1/2 demet maydanoz
 • Hamur Kızartması Tarifinin Püf Noktası

  Adet sayısı hazırladığınız hamur toplarının büyüklüklerine göre azalıp artabilir.Hamurlar kısa sürede pişeceği için tam olarak kabarmadan aralarda ters çevirerek hafif bir renk alana kadar pişirin.

  Hamur Kızartması Tarifinin Pişirme Önerisi

  Peynirli iç harca arzuya göre az miktarda salça ve arzu ettiğiniz baharatları katabilirsiniz.Mayalı hazır ekmek hamuru kullanarak da tarifi hazırlayabilirsiniz.

  Hamur Kızartması Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Oda sıcaklığında beklettiğiniz yumurta, suyunu süzdürdüğünüz yoğurt, zeytinyağı ve karbonatı derin bir kapta karıştırın.

  2. Elenmiş un ve tuz karışımını yavaş yavaş katıp yumuşak bir hamur elde edene kadar tüm malzemeyi elinizle karıştırarak yoğurun.

  3. Ele yapışan bir hamur olduğu için yoğurma işlemi esnasında ellerinizi unlayın.

  4. Toparlanan hamuru, oda sıcaklığında 20 dakika kadar bekletin.

  5. Peynirli iç harcı için; ufalanmış beyaz peynir, rendelenmiş kaşar peyniri ve incecik kıyılmış maydanozu ayrı bir kapta harmanlayın.

  6. Ayçiçek yağını derin bir tencerede, orta ateşte kızdırın.

  7. Ellerinizi yağladıktan sonra dinlenen hamurdan kopardığınız yumurta büyüklüğünde hamur parçalarının içerisine hazırladığınız peynirli iç harçtan yerleştirin.

  8. Avuç içinizde hazırladığınız ve yassı bir şekilde hazırladığınız peynirli hamurları kızgın yağda renk alana kadar arkalı önlü ters çevirerek kızartın.

  9. Fazla yağını bırakması için kağıt havlu üzerinde kısa bir süre dinlendirdiğiniz hamurları, sıcak sıcak sevdiklerinizle paylaşın.  Hamur Kızartması Tarifi

  Ayrılmadan önce Hamur Kızartması Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Hamur Kızartması Tarifi Hamur Kızartması Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Hamur Kızartması Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Hamur Kızartması Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Hamur Kızartması Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Hamur Kızartması Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Hamur Kızartması Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Hamur Kızartması Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Hamur Kızartması Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Hamur Kızartması Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Hamur Kızartması Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Hamur Kızartması Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Hamur Kızartması Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Hamur Kızartması Tarifi istediğinde yeme, Hamur Kızartması Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Hamur Kızartması Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Hamur Kızartması Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Hamur Kızartması Tarifi Hamur Kızartması Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Hamur Kızartması Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Hamur Kızartması Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Hamur Kızartması Tarifi

  “Yeterince Hamur Kızartması Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Hamur Kızartması Tarifi Hamur Kızartması Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Hamur Kızartması Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Hamur Kızartması Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Hamur Kızartması Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Hamur Kızartması Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Hamur Kızartması Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Hamur Kızartması Tarifi Hamur Kızartması Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Hamur Kızartması Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Hamur Kızartması Tarifi ister. Hamur Kızartması Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Hamur Kızartması Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Hamur Kızartması Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?