Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Midyat Lavaşı Tarifi

Midyat Lavaşı Tarifi

İçinde odun yakılmak suretiyle ısıtılan yüksek ateşe dayanıklı tuğlalardan yapılan taş fırında geleneksel yöntemlerle pişen Midyat lavaşı, tarifinde bulunan mevsim sebzeleri, baharatlar ve peynir eşliğinde eşsiz bir lezzet.
Yemek.com’a özel olarak Go Meso şefi Ersoy Çiftçi`den lezzet sırlarını öğrendiğimiz Midyat lavaşı tarifini, birbirinden lezzetli diğer Go Meso tarifleriyle birlikte pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

KAÇ KİŞİLİK

1 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

1 saat

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaMidyat Lavaşı Tarifi İçin Malzemeler

 • Lavaş hamuru için

 • 100 gram un
 • 40 ml. su
 • 10 gram maya
 • Servisi için

 • 50 gram pul biber
 • 50 gram taze kekik
 • 50 gram sumak
 • 50 gram rucola (italyan rokası)
 • 100 gram rendelenmiş eski kaşar peyniri
 • Üzeri için

 • 50 gram patlıcan
 • 50 gram kabak
 • 10 gram sarımsak
 • 50 gram domates
 • 50 gram kuru soğan
 • 50 gram biberiye
 • Midyat Lavaşı Tarifinin Pişirme Önerisi

  İncecik açtığınız lavaşı, evde hazırlanan pizza tabanları mantığında önceden ısıtılmış fırında ve yüksek ateşte kısa sürede pişirebilirsiniz.Sebzeleri fırınlayabileceğiniz gibi yağsız tavada, yüksek ateşte soteleyebilirsiniz.

  Midyat Lavaşı Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Lavaş için; un, su ve mayayı ayrı bir kapta karıştırdıktan sonra hazırladığınız hamuru 40 dakika kadar mayalanmaya bırakın.

  2. Kabuklarını alacalı bir şekilde soyduğunuz kabak ve patlıcanları halka şeklinde dilimleyin. Sarımsak, kuru soğan ve domatesi yaprak şeklinde dilimledikten sonra biberiye ilavesiyle fırınlayın.

  3. Oda sıcaklığında mayalanmaya bıraktığınız hamuru, merdane yardımıyla 30 cm. çapında yuvarlak şeklinde açın.

  4. Hamurun üzerine öncelikle rendelenmiş eski kaşar peynirinin yarısını serpiştirin.

  5. Fırınlanmış sebzeleri hamurun üzerine dizip önceden ısıtılmış 400 derece fırında 15 dakika kadar pişirin.

  6. Bol suda yıkayıp salata kurutucusundan geçirdiğiniz İtalyan rokası, taze kekik, pul biber ve sumak ekledikten sonra kalan rendelenmiş eski kaşar peyniri ilavesiyle bekletmeden sıcak olarak servis edin.  Midyat Lavaşı Tarifi

  Ayrılmadan önce Midyat Lavaşı Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Midyat Lavaşı Tarifi Midyat Lavaşı Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Midyat Lavaşı Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Midyat Lavaşı Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Midyat Lavaşı Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Midyat Lavaşı Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Midyat Lavaşı Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Midyat Lavaşı Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Midyat Lavaşı Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Midyat Lavaşı Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Midyat Lavaşı Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Midyat Lavaşı Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Midyat Lavaşı Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Midyat Lavaşı Tarifi istediğinde yeme, Midyat Lavaşı Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Midyat Lavaşı Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Midyat Lavaşı Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Midyat Lavaşı Tarifi Midyat Lavaşı Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Midyat Lavaşı Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Midyat Lavaşı Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Midyat Lavaşı Tarifi

  “Yeterince Midyat Lavaşı Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Midyat Lavaşı Tarifi Midyat Lavaşı Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Midyat Lavaşı Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Midyat Lavaşı Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Midyat Lavaşı Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Midyat Lavaşı Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Midyat Lavaşı Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Midyat Lavaşı Tarifi Midyat Lavaşı Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Midyat Lavaşı Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Midyat Lavaşı Tarifi ister. Midyat Lavaşı Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Midyat Lavaşı Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Midyat Lavaşı Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?

  Bir Tabak Daha?
  Pratik Yemek Tarifleri

  Çabuk Yemek Tarifleri

  Rastgele Tarifler