Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi

Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi

Her türlü sebzeye hatta çeşit çeşit peynirlere kapısı sonuna kadar açık olan bol malzemeli, kabarık bir omlet düşünün. İşte hayal ettiğiniz kahvaltılık, bir İtalyan omleti olan frittata.
Kısa süre sotelenen sebzeler, köpük köpük olana kadar iyice çırpılmış yumurtalar ve fırında konulan son nokta. Ekmekler de kızardıysa kahvaltıya geçiyoruz.

KAÇ KİŞİLİK

4 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

10 dakikaFrittata (İtalyan Omleti) Tarifi İçin Malzemeler

 • 4 adet yumurta
 • 2 adet küçük boy patates
 • 1 adet orta boy kuru soğan
 • 8 adet kültür mantarı
 • 200 gram ıspanak
 • 4 adet kurutulmuş domates
 • 8 adet cherry domates
 • 1/4 demet maydanoz
 • 3 yemek kaşığı ayçiçek yağı
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • 1/2 çay kaşığı taze çekilmiş tane karabiber
 • Frittata (İtalyan Omleti) Tarifinin Püf Noktası

  Hazırladığınız omleti, mümkünse sığ olmayan ve ısıya dayanıklı döküm bir tavada fırında pişirin. Eğer pişirme işlemi için fırına girmeyen bir tava kullanacaksanız hazırladığınız omleti ters yüz ederek her iki tarafını da pişirin.

  Frittata (İtalyan Omleti) Tarifinin Pişirme Önerisi

  Haşlanmış bezelye, havuç gibi pek çok sebze ilavesiyle de omleti hazırlayabilirsiniz.

  Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Puf gibi kabaracak İtalyan omleti frittata`yı hazırlamak için; kabuğunu soyduğunuz kuru soğanı piyazlık doğrayın. Patatesleri tavla zarı büyüklüğünde kesin.

  2. Ayıklayıp yıkadığınız maydanoz yapraklarını incecik kıyın. Kurutulmuş domatesleri uzun ince şeritler halinde kesin. Üzerlerini nemli bir bezle temizlediğiniz mantarları ince ince dilimleyin. Bol suda yıkayıp kuruttuğunuz ıspanakları elinizle parçalara ayırın.

  3. Kenarları sığ olmayan ve fırına girebilecek büyüklükte bir tavada ayçiçek yağını kızdırın. Doğramış olduğunuz piyazlık kuru soğan ve patatesleri, hafif bir renk alana kadar yüksek ateşte soteleyin.

  4. Kurutulmuş domates ve mantarları da kattıktan sonra soteleme işlemini 1-2 dakika daha sürdürün.

  5. Bütün haldeki cherry domatesler ve ıspanak parçalarını ilave edip karıştırın.

  6. Yumurtaları ayrı bir yerde tuz, taze çekilmiş tane karabiber ve incecik kıyılmış maydanoz ilavesiyle iyice çırpın. Fırını 180-200 derece aralığında ısıtın.

  7. Yumurta karışımını sotelenen malzemelerin üzerine dökün, eşit olarak dağılmasını ve cherry domateslerin üstte kalmasını sağlayın. Arzuya göre bu aşamada rendelenmiş beyaz peynir ekleyin.

  8. Omleti, önceden ısıtılmış fırında 5 dakika gibi kısa bir süre, puf gibi kabarana kadar pişirin. Fırından çıkartıp servis tabağına aldığınız omleti, dilimledikten sonra sevdiklerinizle paylaşın.

  Frittata (İtalyan Omleti) Tarifinin Servis Önerisi

  Büyük bir servis tabağına aldığınız omleti, dilimledikten sonra servis edin.  Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi

  Ayrılmadan önce Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Frittata (İtalyan Omleti) Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Frittata (İtalyan Omleti) Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi istediğinde yeme, Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi

  “Yeterince Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi ister. Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Frittata (İtalyan Omleti) Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?