Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Fıstık Ezmesi Tarifi

Fıstık Ezmesi Tarifi

Maharet yer fıstıklarını tek tek ayıklamakta. Kabuklar fıstık ezmesinin tadını bir parça acılaştırıyor çünkü anca dert etmeyin. Püf noktası bölümünde bununla ilgili küçük bir not paylaştık.
Protein kaynağı olması dışında tekli doymamış yağ bakımından da son derece zengin olan fıstık ezmesinin 1 yemek kaşığı yaklaşık 100 kalori. Tüm tatlılığına rağmen bu aşkı uzun uzadıya yaşamamakta fayda var.

KAÇ KİŞİLİK

1 küçük kavanoz

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakikaFıstık Ezmesi Tarifi İçin Malzemeler

 • 600 gram kavrulmuş yer fıstığı
 • 2 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı pekmez
 • 1/4 çay kaşığı tuz
 • Fıstık Ezmesi Tarifinin Püf Noktası

  Yer fıstıklarını önceden ısıtılmış fırında kısa süre bekletip ısıtırsanız kabuklarını kolaylıkla soyabilirsiniz. Kabukları tek tek ayıklayın.Fıstıkları ezme haline getirirken çelik ve keskin bıçaklı bir mutfak robotu kullanmaya dikkat edin.Bal ve pekmez oranını arzuya göre arttırın, fıstıklar yağını salacağı için ayrıca yağ kullanmayın.Herhangi bir katkı maddesi olmadan hazırladığınız fıstık ezmesini kapağı kapalı cam bir kavanozda, uygun ve steril bir ortamda haftalarca saklayabilirsiniz.

  Fıstık Ezmesi Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Kavrulmuş yer fıstıklarının kabuklarını tek tek ayıklayın.

  2. Mutfak robotuna aldığınız kabuksuz yer fıstıklarını; bal, pekmez ve tuz ilavesiyle püre haline getirin.

  3. Yağını salan ve ekmeğe sürülebilir bir kıvam alan fıstık ezmesini cam bir kavanoza alıp muhafaza edin.

  4. Kahvaltının yanı sıra çeşitli hamur işlerinde tat ve kıvam verici olarak kullanın.  Fıstık Ezmesi Tarifi

  Ayrılmadan önce Fıstık Ezmesi Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Fıstık Ezmesi Tarifi Fıstık Ezmesi Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Fıstık Ezmesi Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Fıstık Ezmesi Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Fıstık Ezmesi Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Fıstık Ezmesi Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Fıstık Ezmesi Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Fıstık Ezmesi Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Fıstık Ezmesi Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Fıstık Ezmesi Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Fıstık Ezmesi Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Fıstık Ezmesi Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Fıstık Ezmesi Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Fıstık Ezmesi Tarifi istediğinde yeme, Fıstık Ezmesi Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Fıstık Ezmesi Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Fıstık Ezmesi Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Fıstık Ezmesi Tarifi Fıstık Ezmesi Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Fıstık Ezmesi Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Fıstık Ezmesi Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Fıstık Ezmesi Tarifi

  “Yeterince Fıstık Ezmesi Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Fıstık Ezmesi Tarifi Fıstık Ezmesi Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Fıstık Ezmesi Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Fıstık Ezmesi Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Fıstık Ezmesi Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Fıstık Ezmesi Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Fıstık Ezmesi Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Fıstık Ezmesi Tarifi Fıstık Ezmesi Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Fıstık Ezmesi Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Fıstık Ezmesi Tarifi ister. Fıstık Ezmesi Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Fıstık Ezmesi Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Fıstık Ezmesi Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?