Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi

Fıstık ezmesi nefis bir enerji kaynağı. Onu sadece sabah kahvaltılarında ekmeğin üzerine sürüp yemek büyük haksızlık. Çünkü tatlılara tadıyla, dokusuyla çok yakıştığı gerçeği var. Bu gerçeğe kayıtsız kalmak imkansız. Bu yüzden fırınımızı 180 dereceye ayarladık. Sağlıklı mı sağlıklı fıstık ezmemizi alıp, şahane kurabiyeler pişirdik.
Afiyet olsun.

KAÇ KİŞİLİK

2 tepsi

HAZIRLAMA SÜRESİ

15 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

12 dakikaFıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler

 • 3 su bardağı un
 • 1 fincan fıstık ezmesi
 • 150 gram sana margarin
 • 1 fincan toz şeker
 • 1 fincan esmer şeker
 • 1 tatlı kaşığı kabartma tozu
 • 2 adet yumurta
 • 1 tatlı kaşığı vanilya
 • 1/2 çay kaşığı tuz
 • Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifinin Püf Noktası

  Kurabiye hamurunu dolapta ne kadar çok dinlendirirseniz tadı o denli güzel olacaktır.

  Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Fırını 180 derece ısıtın.

  2. Bir kabın içinde un, kabartma tozu ve tuzu karıştırın.

  3. Başka bir kabın içinde fıstık ezmesi ve margarini el blenderı ile karıştırın.

  4. Ardından içine şeker, esmer şeker, vanilya ve yumurtaları ekleyin. Karıştırmaya devam edin.

  5. Unlu karışımı da ekleyip tekrar karıştırın. Hamurunuz kıvam aldığında bırakın.

  6. Elde ettiğiniz hamuru streç filme sarın ve buzdolabında 20 dakika kadar dinlendirin.

  7. Fırın tepsisinin üzerine yağlı kağıt serin.

  8. Hamuru dolaptan çıkarın ve 5cm büyüklüğünde kurabiyeler elde edin. Dilerseniz kenarlarını çatal yardımıyla şekillendirin.

  9. Fırın tepsisine aktarın. Daha önceden ısıttığınız fırında 12 dakika ya da altın rengine dönene kadar pişirin.

  10. Çıkarıp biraz soğuttuktan sonra afiyetle tüketin.  Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi

  Ayrılmadan önce Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi istediğinde yeme, Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi

  “Yeterince Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi ister. Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Fıstık Ezmeli Gevrek Kurabiye Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?