Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Fırında Somon Tarifi

Somon, omega-3, yağ asitleri ve kalp damar hastalıklarını önlemek için vücudun ihtiyacı olan B12 gibi faydası saymakla bitmez vitaminler, mineraller ve proteinler açısından pek zengin bir balık türü. Hal böyle olunca bu balığın sofralarımızda sıklıkla yer alması farz oluyor.
Fırında pişme, ızgarada pişme ve buğulama pişirme seçenekleri ile karşımızda şov yapan somon, bizce en çok fırına yakışıyor. Hafif nemli dokusu ve limonla birleşince nirvanaya ulaşan sosuyla bu ilgiyi ve övgüyü hak ediyor.
Lezzeti doyumsuz, pratik bu tarif, kısa zamanda kahraman olabileceğiniz altın tarifler arasında yer alıyor. Yanına patates püresi, patates salatası, ızgara sebzeler, buharda pişen fasulyeler pek yakışıyor bizden söylemesi. Afiyetler olsun.

KAÇ KİŞİLİK

2 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaFırında Somon Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 adet fileto somon
 • 1/2 çay bardağı zeytinyağı
 • 2 diş sarımsak (dövülmüş)
 • 3-4 dal taze kekik
 • 1 adet limon suyu
 • 1/4 demet dereotu
 • Fırında Somon Tarifinin Püf Noktası

  Fırında pişen somon için tek önemli nokta balığın sulu kalmasıdır. O sebeple çok uzun süre pişirmemeye dikkat edin.

  Fırında Somon Tarifinin Pişirme Önerisi

  Fansız programda pişirmek, balığın sulu kalmasına yardımcı olacaktır.

  Fırında Somon Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Sarımsakları dövün. Zeytinyağı, limon ve sarımsakları karıştırıp, somonların üzerine sürün.

  2. Balıkları buzdolabında 1-1,5 saat dinlendirin.

  3. Fırını 180 dereceye ayarlayın.

  4. Fırın tepsisine yağlı kağıt serin. Somonları yağlı kağıdın üzerine yerleştirin.

  5. Fırında kontrollü olarak 15-18 dakika pişirin.

  6. Dereotlarını ince ince kıyın.

  7. Fırından çıkan somonları taze kekik ve dereotuyla süsleyin. İşte bu kadar, afiyet olsun!

  Fırında Somon Tarifinin Servis Önerisi

  Yanına bol limon. :)  Fırında Somon Tarifi

  Ayrılmadan önce Fırında Somon Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Fırında Somon Tarifi Fırında Somon Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Fırında Somon Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Fırında Somon Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Fırında Somon Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Fırında Somon Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Fırında Somon Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Fırında Somon Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Fırında Somon Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Fırında Somon Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Fırında Somon Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Fırında Somon Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Fırında Somon Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Fırında Somon Tarifi istediğinde yeme, Fırında Somon Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Fırında Somon Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Fırında Somon Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Fırında Somon Tarifi Fırında Somon Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Fırında Somon Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Fırında Somon Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Fırında Somon Tarifi

  “Yeterince Fırında Somon Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Fırında Somon Tarifi Fırında Somon Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Fırında Somon Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Fırında Somon Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Fırında Somon Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Fırında Somon Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Fırında Somon Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Fırında Somon Tarifi Fırında Somon Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Fırında Somon Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Fırında Somon Tarifi ister. Fırında Somon Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Fırında Somon Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Fırında Somon Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?