Yemek Tarifleri

5 Dakikada yemek tarifleri, Kolay ve pratik yemek tariflerinden, değişik yemek tariflerine, en popüler yemeklerden en yenilere, basit ve güzel tariflerden, resimli ve denenmiş tüm nefis yemek tariflerini, videolu tarifleri, malzeme listeleriyle ve püf noktalarıyla bulabileceğiniz tarif sayfası.

5 dakikada yemek tarifleri

Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi

Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi

Patates kroket, özellikle et yemeklerinin yanında sevilen bir eşlikçidir. Kroketin lezzeti ve çıtırlığı, derin yağda kızartma işleminden gelir. Bu tarifte biz kroketi biraz hafiflettik ve zenginleştirdik. Havuç ve soğanın patatese eşlik ettiği kroketin içinde bir de peynir sürprizi var. Zenginliğine rağmen bu kroketin klasik halinden daha hafif olduğunu belirtelim. Çünkü bu kroket kızartılmıyor, fırında pişiyor.

KAÇ KİŞİLİK

12 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

15 dakikaFırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 adet orta boy patates
 • 3 adet orta boy havuç
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı zerdeçal
 • 1/2 çay kaşığı karabiber
 • 70 gram dil peyniri
 • Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifinin Püf Noktası

  Kroketleri hazırlarken ellerinizi ara ara ıslatmanız çalışmanızı kolaylaştıracaktır. Dil peyniri yerine arzu ederseniz taze kaşar da kullanabilirsiniz.

  Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Patates ve havucu soyup yıkadıktan sonra iri küpler halinde doğrayın. Bir tencereye koyup tuz ve üzerini geçmeyecek kadar su ekleyip, sebzeler yumuşayana kadar 10-15 dakika civarında haşlayın.

  2. Yemeklik doğradığınız veya rendelediğiniz kuru soğanı bir tavada zeytinyağı, toz zerdeçal ve karabiberle birkaç dakika soteleyin. Ocaktan alın ve bir kenarda bekletin.

  3. Sebzeler yumuşadıktan sonra ocağı kapatın, varsa fazla suyunu süzdürün ve soğuması için biraz bekletin.

  4. Sotelenmiş soğanı haşlanmış sebzelerin üzerine ekleyin ve püre aleti veya çatalla iyice ezin.

  5. Fırını 200 derecede (varsa fan ayarında) ısıtın. Dil peynirini yarım santimetre genişliğinde ve iki santimetre uzunluğunda dikdörtgenler halinde doğrayın.

  6. Kroket hamurundan cevizden biraz büyük parçalar alın ve avucunuzun ortası büyüklüğünde düzleştirerek açın. Dil peynirini hamurun ortasın koyun ve hamurun kenarlarından peynirin üzerine gelecek şekilde kaldırarak kapatın. Bu şekilde hazırladığınız kroketleri yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine aralıklarla yerleştirin.

  7. Kroketleri önceden ısınmış fırında 10-15 dakika civarında pişirin. Sıcak olarak servis yapın.  Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi

  Ayrılmadan önce Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi yiyeceğiz ve minnettar davranacaksın. “Ben burada yerim” dedi. Ayrılmadan önce Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi istemiyor musun? ME'yi yok etmesine gerek kalmayacak, çünkü çok yakında bir şeyler yiyemezsem ölüme açlıktan öleceğim ve bu yüzden onu dertten kurtardım. Hayır. Sonra yerim. Onları unutma, çünkü sonuçta onları Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi zorunda kalabilirim. Sıcak bir banyodan ve bir gece uykusundan sonra, kahvaltı yapmak için otelin restoranında durdu. Yiyecek bir şeyiniz var mı? Hayır. Bizimle yersiniz. Vücudumuzun içinde oldukça katıyız ve bir patates Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifiten daha fazlasına gerek yok. Bunu asla sabahın erken saatlerinde yemem. Biraz böyle ye!

  Bu öğle yemeği Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi için iyi bir yer gibi görünüyor. Sizler Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi yemeye ve dışarı çıkmaya hazır mısınız? “Bir kaşıkla veya çatalla Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi yemeniz gerekiyordu” dedi sakince küçük eli silmeyi bitirirken. Çok fazla Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi yemiyor. Kalan adamlarla Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi yemeye gelmedi. Burası büyük bir şehir ve uzun zaman önce, Beyaz Saray'ı gördü ve Lincoln'ün iki adamla Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi yediğini söyledi. Adamlarımız iki gündür bir şey yiyemedi. Felipa kelimeleri Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi istiyormuş gibi görünüyordu. Bugün çok fazla toz yemeyin. Çok fazla Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi yemem - ya da herhangi bir yere gitmem. Bu şeyler seni canlı canlı yer. Şah, "Biz sadece ortak Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifiler yiyoruz" dedi. Burada ve şimdi ilk defa Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi istediğinde yeme, Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi istediğinde içme, uyumak istediğinde uyuma, soğukken ısınma, dilediği zaman arkadaş birisiyle konuşmanın zevkini takdir etti. konuşmak ve insan sesini duymak için. Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi için çok karga vardı ve en az acıkmış hissetmiyordu. Avladığın şeyi yediğin sürece. “Ama söyle bana,” dedi Dorothy, “Ayılar onu yemesine izin verecek kadar cesur bir Şampiyon nasıl oldu? Neden hepimiz verandada Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi yemiyoruz? Bugün tozla birlikte karga yemeliydi. Sandviç onu kahvaltıda hazırladığından beri bugün tekrar Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi için çok meşguldü. O şeyin etrafında nasıl yiyebilirsin patron? Ve - ve - insanları yer misin? Bir keşif şuna benzeyebilir: "Turp yiyen insanlar, istemediklerinden biraz daha iyidir." Kirle kaplıydı - çamurlu turtaların kalıntıları, Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi yemeye zorladım, ancak onlar için özel bir zevk almadı. Soğuk havalarda daha çok, daha az ılık olarak yeriz. O zaman Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi yemem, yıkanmam ... ve nasılsın? Gel ve bir şeyler ye.

  Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi

  “Yeterince Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi yok” diye başladı. O gün akşam yemeği için çok geç olmaları planlandığından, birlikte Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi için iyi bir bahane oldu. Şimdi öğle yemeği yiyelim. Esaret altında ikinci gecemiz için durmayı, Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi yemeyi ve yatmayı kabul ettik. “İnsanların yanında bir şey yiyor mu?” Jonny'ya sordu. "Onlardan birini yiyebilir miyim?" diye sordu yavru kedi, yalvaran bir sesle. Dorothy, "Bir şey yiyebilirim" dedi. Bu sarayda Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi için uygun hiçbir şey yok mu? O evde uyuyabilen ve atlarla yiyebilen ülke arkadaşlarından biri. Birçoğu o kadar inatçıydı ki elimden Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi yerlerdi ve onları hissetmeme izin verdiler. İnsan sadece kirini yemeye mahkum edildiğinde neden altmış dönümlüklerini yemeli? Kamenski askerleri Rustchuk'a gönderdi, ancak ben sadece bu iki şeyi kullandım ve Kamenski'den daha fazla kale aldım ve Türkleri at nalı yemeye zorladım! Onların aptal haplarını alacağım, ama ne istersem onu ​​yiyeceğim. Onları çölde karga yerken izlemekten zevk aldığında, utançlarının akşam yemeğinde unutulacağını biliyordu. Bizimle ye.

  Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi

  Varlığını görmezden gelerek yemeye devam etti ve sandalyesinde susturdu. Howard işsizdi ama pahalı bir Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi yemeye zorlandı. Betsy yardımcı olmak için hiçbir hamle yapmadı ama sandviçini yemeye devam etti. Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi istiyorsan sıra geri döndü. Sizi ışığa alerjiye sokan ve her öğün için yerfıstığı ezmesiyle kaplı çiğ bifteği yediklerini biliyorlar mı? Ham değiller ve ben sadece akşam yemeğinde yerim. Bu sevgili küçük şeyleri Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi korkunç olurdu. Ve eğer domuz yavrularını yiyemezsem, beni bir kerede ekebilirsin ve kedi yetiştirebilirsin. "Ah, Eureka!" Dorothy, "Kemikleri yedin mi?" diye bağırdı. Çok büyük ve sert ayılar Voe Vadisi'nde dolaşıyor ve herhangi birimizi yakalayabildiklerinde bizi yiyorlar; ama bizi göremedikleri için nadiren yakalanırız. Yediğin her ısırık, attığın her adım. Dans ettik, oynadık, fındık, şeker, kek ve portakal yedik ve küçük kız ve erkeklerle eğlendim. Orada çatlaktan hiçbir iz bulamadığı için midemi işaret etti ve “yedin” anlamına gelen “ye” yazdı. Helen sordu ve "Akşam yemeği için dede yerim" dedi. Kedi fareyi Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi ister. Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi yemesi, uyuması, düşünmesi, konuşması, ağlaması, çalışması, öfkesine hava atması vb. Çünkü sadece bir mide, bir beyin, kaslar, sinirler ve bir karaciğer vardı. Dışarıda Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi için bir şeyler bulabilirseniz, hoş geldiniz demektir. Ne kadar çok Fırında Peynirli Sebze Kroket Tarifi yerse, o kadar fazla yavru üretecekler ve bu yavruların bazılarının yeni bölgeleri gözetmesi gerekecek. Bu, ilk kez yanında öğle yemeği yemeyi bıraktıkları aynı dere miydi?